HomeZdrowie i UrodaŻylaki – przywróć sobie komfort!

Żylaki – przywróć sobie komfort!

Żylaki – przywróć sobie komfort!

Początkiem problemów z żylakami są niepozornie wyglądające, czerwone „pajączki”. Brak zdecydowanej reakcji i bagatelizacja problemu przeważnie prowadzą do pogłębienia się kłopotów z krążeniem krwi, a w efekcie powstawania dużych, nieestetycznych żylaków. Skąd biorą się żylaki? Jak z nimi walczyć? Sprawdź!

Czym są żylaki?

Żylaki pojawiają się przeważnie na nogach. Poszerzone, nienaturalnie wypukłe i widoczne żyły są oznaką zaawansowanej choroby żylnej wynikającej z zaburzeń pracy układu krążenia. Żylaki są nie tylko źródłem dyskomfortu związanego z nieestetycznym wyglądem nóg, ale również często są przyczyną uczucia ciężkości, bólu, dyskomfortu, obrzęków, mrowienia. Nieleczenie problemu może mieć daleko idące skutki dla naszego zdrowia – stany zapalne żył czy owrzodzenie żylakowe to tylko część chorób wywołana przez nieleczone żylaki.

Na problemy z krążeniem i powstawanie żylaków szczególnie narażone są osoby z nadwagą, prowadzące siedzący tryb życia, noszące buty na wysokich obcasach, często korzystające z sauny, cierpiące na przewlekłe zaparcia, pracujące na stojąco.

Jak walczyć z żylakami?

Jeśli zauważymy u siebie pierwsze objawy żylaków, należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem. Czasami do przywrócenia prawidłowego krążenia wystarczy zmiana nawyków, noszenie podkolanówek lub pończoch uciskowych oraz leczenie farmakologiczne. Nierzadko zdarza się, że konieczne jest wykonanie zabiegu chirurgicznego. Coraz popularniejszą metodą leczenia żylaków jest laserowa terapia endożylna z wykorzystaniem lasera diodowego orazświatłowodu radialnego. Niezwykle skuteczna terapia jest w pełni bezpieczna i nieinwazyjna. Więcej informacji na temat nowoczesnych metod walki z żylakami znajdziesz na stronie  shar-pol.pl.

 

 

Marcelina@mastermedia.info.pl

apartamenty w Szczawnicy ortodoncja katowice