HomeDom i WnętrzeZnajdź idealny parasol ogrodowy i ciesz się cieniem w środku lata

Znajdź idealny parasol ogrodowy i ciesz się cieniem w środku lata

Znajdź idealny parasol ogrodowy i ciesz się cieniem w środku lata

Wypoczynek w ogrodzie to kwintesencja lata – posiadając nawet niewielki skrawek ziemi możemy relaksować się w promieniach słońca czy też podejmować gości na świeżym powietrzu, np. podczas grilla. By móc korzystać z tej przestrzeni konieczne jest zadbanie o odpowiednie meble i dodatki. Wśród coraz chętniej kupowanych wymienia się nowoczesne parasole słoneczne, które nie tylko skutecznie chronią nas przed silnym promieniowaniem UV, ale również wzbogacają przestrzeń, nadając jej charakteru.

Znajdź sposób na piękny ogród

Dlaczego warto wybrać parasol rozkładany ogrodowy? Przede wszystkim chodzi o nasz komfort i bezpieczeństwo. Nowoczesne parasole ogrodowe skutecznie chronią nas przed promieniowaniem słonecznym, pozwalając cieszyć się latem w bezpiecznym cieniu. Szerokie czasze wielu modeli pozwolą na ochronę nie tylko użytkowników, ale również mebli ogrodowych. Zastosowanie innowacyjnych tworzyw pozwoliło na zagwarantowanie ochrony również przed wilgocią.

Parasol idealny dla Ciebie

Jaki model parasola ogrodowego wybrać? Możliwości jest sporo. Nowoczesne parasole posiadają antykorozyjne stelaże, umieszczone na ruchomych stopach. Element ten pozwala na rotowanie parasola o 360 stopni, bez konieczności podnoszenia konstrukcji. Poliestrowe czasze mogą mieć kształt okrągły, prostokątny, kwadratowy. Bok czaszy osiąga do 4 metrów, przez co daje wiele cienia. Czasza pokryta jest warstwą poliuretanu, przez co parasol staje się także wodoodporny. W niektórych modelach możliwe stało się zamontowanie dodatkowego oświetlenia, przez co użytkownicy mogą przesiadywać na zewnątrz również po zmroku. Czasza uzupełniona została o sprężyny naciągowe, których zadaniem jest amortyzowanie silniejszych podmuchów wiatru. Parasole umieszczane są na różnorodnych podstawach – możliwe jest także wkopanie ich w ziemię.

Marcelina@mastermedia.info.pl