HomeCiekaweZioła w walce z kamicą nerkową

Zioła w walce z kamicą nerkową

Zioła w walce z kamicą nerkową

Zwalczać kamienie w nerkach możemy na wiele sposobów: leki, specjalistyczna dieta, sposób ubierania się, spersonalizowane ćwiczenia, ziołolecznictwo. Właśnie na tej ostatniej metodzie skupimy się w tym tekście – co mogą poradzić zioła na kamienie nerkowe?

Oczyszczenie i odwapnienie

Zioła na kamienie nerkowe działają silnie moczopędnie i napotnie, by wzmóc oczyszczenie organizmu. Należy zatem wspomagać ich działanie poprzez picie dużej ilości płynów, nawet większej niż standardowa dzienna doza, by zapobiec odwodnieniu. Ziołami, które mogą pomóc w walce z kamieniami nerkowymi, są:
– żurawina,
– krwawnik,
– mniszek lekarski,
– liście brzozy,
– rumianek,
– chanca piedra.
Właśnie nad tym ostatnim, brzmiącym nieco egzotycznie w tym zestawieniu ziołem warto się uważnie pochylić, ponieważ chanca piedra właściwości ma wspierające niezwykle skutecznie organizm w pozbywaniu się kamieni nerkowych i innych dolegliwości.

Orientalna siła zioła

Chanca piedra (phyllanthus niruri) znana jest w medycynie ludowej od ponad dwóch tysięcy lat; stosowali ją medycy Ajurwedy, Chińczycy, mieszkańcy Brazylii i Indonezji oraz inne ludy na podobnych szerokościach geograficznych. Jej nazwa oznacza z hiszpańskiego „łamacz kamieni” i idealnie obrazuje to, jak wysoce pomocna w walce z kamicą jest ta roślina. Chanca piedra właściwości zachowuje zarówno sproszkowana-mielona, jak i cięta; w każdej formie pomaga choremu poprzez działanie oczyszczające, wzmacniające, odwapniające, napotne i moczopędne. Spożywanie naparu powinno znacznie pomóc w wydalaniu kamieni i udrażnianiu moczowodów. Jednak to nie jedyne schorzenie, w którym pomóc nam może phyllanthus niruri.
Ajurweda i współczesna medycyna wskazują nam zastosowania phyllanthus niruri
Chanca piedra pomaga zwalczyć nie tylko kamienie nerkowe, lecz także żółciowe. W dawnych czasach stosowano ją również dla złagodzenia objawów zapalenia oskrzeli oraz ataków astmy. W ostatnich latach uznano roślinę za pomocną również w przypadku wirusowego zapalenia wątroby typu B.
Dodatkowe korzyści ze stosowania zioła
Phyllanthus niruri dzięki swoim wzmacniającym i oczyszczającym właściwościom wspiera regenerację wątroby, a także obniża ciśnienie i poziom cukru we krwi.

Marcelina@mastermedia.info.pl

apartamenty w Szczawnicy torby z nadrukiem