HomeCiekaweZdrowie zaczyna się w kuchni

Zdrowie zaczyna się w kuchni

Zdrowie zaczyna się w kuchni

Wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych to pierwszy krok na drodze do dobrego samopoczucia, świetnej kondycji, promiennej cery i szczupłej sylwetki. Małymi zmianami w codziennej diecie można wywołać wielką rewolucję, która znacznie poprawi jakość życia. Co zrobić, aby poczuć się lepiej we własnej skórze? Sprawdź nasze rady!

Regularne odżywianie

Mimo tego, że życie w biegu nie sprzyja regularnym posiłkom, warto wygospodarować w ciągu dnia czas na zdrową przekąskę. Dietetycy zalecają, aby codziennie jeść o stałych porach pięć niewielkich porcji. Dzięki temu będziemy regularnie dostarczać organizmowi glukozy, co zredukuje poczucie głodu, nad którym ciężko zapanować. Ponadto, aby dostarczyć sobie różnorodnych składników mineralnych, witamin i substancji odżywczych, niezbędne jest spożywanie dużej ilości warzyw i owoców. Nawet najlepsze suplementy diety nie dorównają dobrze zbilansowanemu, rozsądnemu żywieniu.

Mądre gotowanie

Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak ważny jest sposób przygotowywania posiłków. Niezbędnym elementem wyposażenia każdego zwolennika zdrowej i pysznej kuchni są odpowiednie naczynia, a w szczególności – garnki i patelnie. Największym sprzymierzeńcem w walce o dobre samopoczucie i smukłą sylwetkę jest garnek do gotowania na parze. Taki sposób obróbki cieplnej jest szczególnie polecany przez dietetyków. Posiłki przygotowane na parze bogate są w witaminy, dostarczają mniejszej ilości kalorii, są łatwiejsze do strawienia i zachowują świeży, apetyczny wygląd. Ponadto, kuchenną kolekcję warto uzupełnić o garnki i patelnie ze specjalnymi powłokami ceramicznymi. Tego typu powłoka nie tylko zapobiega przywieraniu jedzenia do powierzchni naczynia, ale również nie emituje szkodliwych związków i pozwala znacząco zredukować ilość tłuszczu potrzebnego do smażenia.

Marcelina@mastermedia.info.pl

apartamenty w Szczawnicy torby z nadrukiem