HomeTurystykaZalety półkolonii dla dzieci

Zalety półkolonii dla dzieci

Zalety półkolonii dla dzieci

Półkolonie dla dzieci to jedna z częstszych form spędzania przez młodych ludzi wakacji. Na pewno rozwiązanie tego typu bywa dużym ułatwieniem, zwłaszcza dla rodziców, którzy muszą pracować w lipcu i sierpniu. Przedstawiamy główne zalety półkolonii.

Brak rozstania z rodzicem

Klasyczne kolonie to rozłąka dziecka z rodziną na 1-2 tygodnie. Wyjazd w odległe miejsce nie zawsze jest więc brany pod uwagę. Nie wszystkie dzieci chcą gdziekolwiek jechać bez rodziców. Inne, szczególnie w wieku 5-7 lat, nie zawsze są jeszcze gotowe na wakacje z kimś innym niż bliscy.

Półkolonie dla dzieci to doskonała alternatywa przy takich dylematach. Rodzic nie musi się martwić, że jego pociecha opuści dom na kilkanaście dni ani zastanawiać, jak poradzi sobie z dala od domu. Wystarczy zapisać dziecko na półkolonie we własnym mieście. Udział w nich obejmuje jedynie godziny od rana do popołudnia. Nie ma tu więc mowy o spaniu w obcym miejscu.

Ciekawe zajęcia

Dużą zaletą półkolonii dla dzieci jest możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawie zorganizowanych zabawach, zajęciach i różnych formach rozrywki. Dziecko nie nudzi się w czasie wakacji, ale aktywnie bawi, chodzi na spacery, zwiedza okolicę, bierze udział w konkursach i warsztatach.

Planując zapisać dziecko na półkolonie, warto uwzględnić jego wiek i zainteresowania. Coraz częściej wybrać można formę dostosowaną do pasji kilkulatka. Przykładem są półkolonie muzyczne, językowe, plastyczne, sportowe czy naukowe. Na pewno można więc znaleźć opcję, z której dziecko chętnie będzie chciało skorzystać.

Kontakt z rówieśnikami

Wakacje to czas wolny od szkoły, dlatego warto dać dziecku szansę na spędzanie czasu z rówieśnikami. Przebywanie z osobami w podobnym wieku na pewno jest dla kilkulatka ciekawe, a do tego korzystne z psychologicznego punktu widzenia. Przede wszystkim bardzo uspołecznia, uczy współpracy, otwartości i nawiązywania kontaktów z innymi.

Półkolonie dla dzieci to codzienne przebywanie i zabawa grupie rówieśniczej. Wspólne uczestniczenie w zajęciach i zawodach, rozwiązywanie zadań, możliwość rozmów i zawierania nowych znajomości na pewno jest dobrym pomysłem na spędzenie przynajmniej części wakacji. Rodzic w tym czasie może zająć się swoimi obowiązkami zawodowymi i domowymi, nie martwiąc się o swoją pociechę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju

Marcelina@mastermedia.info.pl

opakowania ekologiczne gabinet dentystyczny Kraków