HomeDom i WnętrzeZadaszenia taras u – jakie wybrać?

Zadaszenia taras u – jakie wybrać?

Zadaszenia taras u – jakie wybrać?

Długie letnie popołudnia najlepiej spędzać na tarasie – bliskość natury i świeże powietrze poprawią nasze samopoczucie, pozwolą na naładowanie wewnętrznych akumulatorów. Jak zaaranżować taras, aby mieć pewność, że sobie i swoim bliskim zapewnimy maksimum komfortu? Warto pomyśleć o eleganckich tarasolach, które w ostatnich latach biją rekordy popularności

 

Czym są tarasole?

Zadaszenia tarasu to najlepszy i najskuteczniejszy sposób na uchronienie się przed palącymi promieniami słonecznymi, jak również przed niespodziewanym deszczem. Topowi producenci proponują nam produkty dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. Konstrukcje tarasoli wznoszone są na aluminiowych profilach malowanych proszkowo. Zastosowanie tej technologii pozwoliło na zminimalizowanie ryzyka powstawania rdzy. Udogodnieniem jest także możliwość wyboru koloru konstrukcji z palety ponad 200 bar i kilkudziesięciu kolorów drewnopodobnych. Dzięki temu klient sam decyduje o estetyce tarasu.

Konstrukcja wznoszona jest w taki sposób, aby na jak najmniejszej ilości podpór umieścić zadaszenie pokrywające jak największą część tarasu. Sama konstrukcja jest także odporna na podmuchy wiatru dochodzące do 120 km/h.

 

Zadaszenie zgodne z oczekiwaniami klienta

Topowi producenci oferują nam dwa rodzaje zadaszenia. Pierwsze, najbardziej poszukiwane, to zadaszenie lamelowe. Zadaszenie takie tworzone jest z aluminiowych profili obracających się o 135 stopni. Rotowanie profili pozwala na regulowanie ustawienia lameli i decydowanie o tym jak wiele światła wpada pod tarasolę. Lamele nie nagrzewają się – oznacza to, że w cieniu tarasoli temperatura jest niższa.

Drugi rodzaj zadaszenia tworzony jest z tkanin poliestrowych, odpowiednio zabezpieczonych przed działaniem promieni słonecznych i silnym deszczem. Woda odprowadzana jest systemem kanalików wewnątrz konstrukcji.

Marcelina@mastermedia.info.pl