HomeCiekaweWygodny strój do jazdy konnej

Wygodny strój do jazdy konnej

Wygodny strój do jazdy konnej

Lekcje jazdy konnej to doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z nowym sportem. Chcąc zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie coraz więcej osób decyduje się na hippikę – jest to sport ogólnorozwojowy, pozwalający na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Jak przygotować się do pierwszych jazd? Czy konieczne jest posiadanie profesjonalnego stroju?

Pierwsze lekcje jazdy konnej

Podczas pierwszych lekcji jazdy konnej przede wszystkim zostaniemy zaznajomieni ze stajnią, zwierzętami, ale również wszelkimi narzędziami pozwalającymi na osiodłanie konia czy utrzymanie zwierzęcia w czystości. Podstawy to także wsiadanie na konia oraz utrzymanie się w siodle.

Podczas pierwszych jazd nie musimy być ubrani w profesjonalne stroje jeździeckie – wystarczą wygodne, elastycznie spodnie, buty zakrywające kostkę oraz kask na głowie. Ten ostatni bez problemu wypożyczymy w stadninie. Pamiętajmy o tym, aby kask był dopasowany do naszej głowie i ściśle do niej przylegał. Podczas jazdy kask musi być zapięty pod szyją!

Kontynuacja nauki w stadninie

Jeśli stwierdzimy, że jazda konna to sport dla nas i zechcemy kontynuować naukę warto pomyśleć o profesjonalnym stroju jeździeckim. Podstawą są bryczesy – nowoczesne bryczesy damskie zaskoczą nas nie tylko eleganckim krojem, ale i pełnym wachlarzem kolorów, przez co każda pasjonatka hippiki znajdzie coś dla siebie. Bryczesy tworzone są z materiałów trwałych i elastycznych – nie przecierają się one, pozwalają na swobodną wymianę powietrza, nie powodują obtarć. Wysokiej klasy bryczesy mogą być uzupełnione o silikonowe wstawki, których zadaniem jest lepsze utrzymanie jeźdźca w siodle. Chcąc przygotować się profesjonalnie do jazd warto również poszukać odpowiednich butów – najlepsze do rekreacyjnej jazdy okażą się sztyblety, które ochronią kostki przed ewentualnymi uderzeniami.

Marcelina@mastermedia.info.pl

http://mebledzieciece.info.pl https://hanza.edu.pl/udogodnienia-dla-kierowcy-nie-tylko-ubezpieczenia/ http://ultimate-demi.org