HomeCiekaweWybór legowiska

Wybór legowiska

Wybór legowiska

Koty to śpiochy – śpią około 16 godzin dziennie. Ich ulubione miejsca do odpoczynku są dla nich bardzo ważne. Jednak często zostaje tam sierść. Nasi pupile doceniają też dostosowane do ich potrzeb, spokojne miejsca. Jednak każdy ma inne preferencje i potrzebuje innego legowiska dla kota.
Niektóre koty wolą twardsze podłoże. Jeśli Twój pupil wybiera do spania parapet czy podłogę, idealne dla niego będzie twardsze posłanie, jak legowisko zmywalne – dodatkowo łatwe w utrzymaniu w czystości. Inne koty natomiast chętnie położą się w miękkim schronieniu. Zwierzę, które lubi ciasne przestrzenie, doceni legowisko otulające go i dopasowane do jego rozmiaru. Niektórzy pupile wolą zamknięte przestrzenie, takie jak budki, innym bardziej pasować będzie otwarte i luźne miejsce. Legowisko powinno być też dostosowane do miejsca, w którym je położymy – w wysokim punkcie kot powinien mieć możliwość obserwacji, z kolei spokojne miejscu do odpoczynku powinno być przytulne i może być zabudowane.
Należy pamiętać, że miejsce odpoczynku powinno być ciche, bez przeciągów i gwałtownych zmian temperatur. Ważne też, żeby było stabilne. Nie wolno też kłaść legowiska w miejscu, gdzie kot dotychczas spał – będzie to ingerencja w jego przestrzeń. Dobrym sklepem, w którym można kupić wygodne legowiska jest http://www.zoocentrum24.pl. Z przytulnego miejsca do spania zadowolony będzie każdy kot.

Marcelina@mastermedia.info.pl