HomeDom i WnętrzeWnętrze z klasą

Wnętrze z klasą

Wnętrze z klasą

Czym charakteryzuje się wnętrze z klasą? Pewną zgodnością wszystkich elementów. Stylistyczną harmonią, dla której każda część kompozycji ma swoje znaczenie. To bardzo klasyczne określenie wnętrza – dopasowanie formy i treści, koloru i kształtu, przedmiotu i jego przeznaczenia. Dzisiejsze wnętrza z klasą wymagają oprócz zgrania wszystkich elementów także czegoś, co się wyróżnia, co jakby jest cytatem z innego świata.

Harmonia i dysharmonia wnętrzarska

Nowoczesne wnętrze tworzy się jako przestrzeń harmonijna, w której pojawia się jakiś element zaskoczenia. Takie miejsca, zarówno domowe jak i komercyjne (puby, kawiarnie, restauracje) stworzymy z pomocą Krzesłoteki: www.krzesloteka.pl. Znajdziemy tutaj przepiękne krzesła, fotele, stoły, stoliki, które pomogą wykreować spójne wnętrze z delikatnym akcentem zadziwienia. Symetria i gładkość wyrazu idealnie połączą się z awangardową dysharmonią.

Zaskakujące przedmioty

W nowoczesnym wnętrzu z klasą muszą znaleźć się przedmioty, które zaskakują i poruszają wyobraźnię. Takie, które prezentują się luksusowo, ale niejednoznacznie, jak nowoczesne krzesła barowe czy awangardowe fotele.
Meble powinny przypominać przedmioty artystyczne, nawiązujące do historii sztuki. Nie pełnią one wyłącznie funkcji użytkowej a nawet dekoracyjnej, ale wręcz symboliczną i interpretacyjną. Wskazują na dawne światy i style bycia. Na przykład industrialne hokery odnoszą się do epoki przemysłowej czy barokowe sofy nawiązują do przestrzeni pałacowych.

Meble ustawione w kontekście

W dzisiejszym salonie czy sypialni, a także w pubie czy cukierni, nie ustawia się mebli tylko w przestrzeni, ale też w kontekście. Przekazują one pewną wiedze na temat estetyki i historii. Stanowią piękne cytaty z dawnych czasów. Łączą kilka perspektyw czasowych i stylowych.

Marcelina@mastermedia.info.pl

apartamenty w Szczawnicy producent torebek papierowych