HomeDom i WnętrzeSztućce a zmywarka

Sztućce a zmywarka

Sztućce a zmywarka

Obecnie w prawie każdym mieszkaniu znaleźć możemy urządzenie, które znacznie ułatwia nam codzienną pracę w kuchni – zmywarkę. Niestety, nie wszystkie naczynia i akcesoria kuchenne mogą być poddawane mechanicznemu myciu. Zasada ta dotyczy również sztućców. Jaki komplet wybrać, aby mycie w zmywarce nie było dla noży, widelców i łyżek żadnym zagrożeniem? Sprawdź!
 

Odporny materiał to podstawa

To, jak wysokie temperatury i ciśnienie oraz ostre detergenty będą wpływać na sztućce, zależy przede wszystkim od ich budulca. Aby mieć pewność, że mycie w zmywarce będzie dla nowych noży, widelców i łyżek w pełni bezpieczne, wybierz komplet wykonany ze stali nierdzewnej 18/10. Wyroby oznaczone tym symbolem zawierają w swoim składzie aż 18% chromu oraz 10% niklu. Obecność tych pierwiastków sprawia, że stop jest odporny na korozję, zarysowania oraz czynniki zewnętrzne. Zwiększone stężenie niklu zapewnia sztućcom wysoki połysk oraz jasną barwę.
Decydując się na mycie metalowych przedmiotów w zmywarce, warto pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim, przed wsadzeniem sztućców do urządzenia wypłucz je pod ciepłą wodą, aby pozbyć się resztek pokarmu. Po zakończonym myciu nie czekaj, aż woda sama odparuje. Aby noże, łyżki i widelce przez lata służyły w nienagannym stanie, należy wytrzeć je do sucha miękką ściereczką.
 

Gdzie szukać solidnych sztućców?

Idealnego kompletu eleganckich i solidnych sztućców warto szukać w Internecie! W sklepie internetowym gerlach.pl znajdziesz szeroki wybór sztućców znanej i cenionej marki. Wśród dostępnych opcji nie brakuje nowoczesnych sztućców o minimalistycznej linii, jak i wzorów inspirowanych stylem retro. Możesz wybierać spośród kompletów dla sześciu lub dwunastu osób.
 
 

Marcelina@mastermedia.info.pl

apartamenty w Szczawnicy torby z nadrukiem