HomeCiekaweSzkolenia kadrowe dla specjalisty z działu kadr

Szkolenia kadrowe dla specjalisty z działu kadr

Szkolenia kadrowe dla specjalisty z działu kadr

Szkolenia kadrowe zwykle podzielone są na dwie kategorie szkoleń: szkolenia z zakresu administracji kadrowej oraz szkolenia związane z kalkulacją wynagrodzeń. Większość specjalistów zatrudnionych w działach kadr specjalizuje się bowiem tylko w wąskim zakresie, a swoją wiedzę może poszerzać na specjalistycznych kursach.

Ścieżka rozwoju w dziale kadr

W zależności od posiadanej specjalizacji, rozwój pracownika zatrudnionego w dziale kadr nieco się różni. W przypadku odpowiedzialności za prowadzenie dokumentacji kadrowej pracownik rozpoczyna swoją karierę jako pracownik do spraw osobowych, który awansuje na specjalistę do spraw kadr. Ostatnim stopniem rozwoju jest uzyskanie stanowiska kierownika działu kadrowo-płacowego.
W przypadku odpowiedzialności za naliczanie płac do stanowiska kierownika prowadzi stanowisko pracownika obsługi płacowej oraz specjalisty do spraw wynagrodzeń.

Szkolenia z obsługi kadrowej

Szkolenia kadrowe przeznaczone dla specjalistów zajmujących się obsługą kadrową czy naliczaniem wynagrodzeń podzielone są na różne etapy, związane z posiadanym poziomem wiedzy i odpowiedzialności.
Szkolenia takie mogą być krótkimi kursami, związanymi z przekazaniem najważniejszych zmian w prawie pracy czy w zakresie ochrony danych osobowych, jak i długimi wielogodzinnymi szkoleniami, po których pracownik potrafi prowadzić sprawy kadrowe w oparciu o programy komputerowe.

Szkolenia związane z naliczaniem wynagrodzeń

Większość szkoleń kadrowych przeznaczonych dla specjalistów zajmujących się odpowiedzialnością za naliczanie płac to szkolenia certyfikowane, które mogą być skierowane zarówno do osób początkujących, jak i do specjalistów, którzy mają za sobą kilkuletnie doświadczenie zawodowe.
Spora część kursów dla pracowników działów kadr i płac to kursy, które uczą obsługi programów kadrowo-płacowych, m.in. programu Płatnik czy Symfonia. Takie kursy mogą być zarówno kursami doskonalącymi, przeznaczonymi dla osób pracujących w dziale kadr, jak i certyfikowanymi szkoleniami dla osób, które dopiero zaczynają pracę w kadrach.
Tekst przygotowany we współpracye ze specjalistami z WLT Training Group

Tags

Marcelina@mastermedia.info.pl