HomeDom i WnętrzeStwórz kącik do odpoczynku na świeżym powietrzu

Stwórz kącik do odpoczynku na świeżym powietrzu

Stwórz kącik do odpoczynku na świeżym powietrzu

Lato to idealna pora na odpoczynek w ogrodzie na czy na tarasie. Jeśli do tej pory przestrzeń tak pozostawała niezaaranżowana – warto zmienić ten stan rzeczy! W przygotowaniu idealnego miejsca wypoczynkowego pomogą nam liczni producenci mebli ogrodowych, którzy co roku prezentują nowe kolekcje mebli outdoorowych. Które warto wykorzystać w swojej przestrzeni wypoczynkowej? Jakie dodatki wybrać?

Wyjdź na zewnątrz i ciesz się słońcem

Nie musimy dysponować obszernym ogrodem, aby cieszyć się świeżym powietrzem. Nawet niewielki ogródek, taras czy nawet balkon nadają się do tego, aby zaaranżować tam miejsce wypoczynkowe. Najlepsi producenci oferują nam kolekcje mebli ogrodowych dopasowanych do różnych gustów oraz potrzeb. Kolekcje tworzone są zgodnie z najnowszymi trendami oraz inspirowane klasycznym wzornictwem. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się białe meble tarasowe, ale sami producenci oferują nam całą feerię barw w swoich kolekcjach. Miłośnicy minimalistycznego designu z pewnością zainteresują nowoczesne meble modułowe, na których umieszczono miękkie poduszki i siedziska w stonowanych kolorach. Zestawy mebli na taras mogą składać się z różnorodnych elementów: w kolekcjach znajdziemy sofy narożne, fotele, krzesła, stoliki kawowe, leżanki ogrodowe, skrzynie ogrodowe.

Czy materiały mają znaczenie?

Kupując meble ogrodowe najczęściej skupiamy się na ich wyglądzie, nie myśląc o trwałości. Ważne jest, aby wybrane przez nas meble były wykonane z trwałych tworzyw, odpornych na zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć, promieniowanie UV. Dodatkowo dobrym pomysłem jest korzystanie z pokrowców na meble ogrodowe w czasie jesieni i zimy – znacząco przedłużą one żywotność naszych mebli. Pokrowce tworzone są z lekkich i przewiewnych tkanin poliestrowych.

Marcelina@mastermedia.info.pl

http://study-abroad.pl/typy-ekspertow/ http://stylowysalon.com http://merikotka.com/w-poszukiwaniu-idealnych-garnkow-kuchennych/