HomeCiekaweSkrzynka na piwo – ważny element w dystrybucji i transporcie

Skrzynka na piwo – ważny element w dystrybucji i transporcie

Skrzynka na piwo – ważny element w dystrybucji i transporcie

Produkcja, dystrybucja, a przede wszystkim transport napojów wymaga wprowadzenia praktycznych i bezpiecznych pojemników. Szczególnie firmy produkujące różne gatunki piwa w butelkach szklanych w końcowej fazie procesu wytwarzania dbają o maksymalnie wydajny transport swoich wyrobów używając opakowania, jakim jest skrzynka na piwo.

Czym charakteryzują się skrzynki po piwie do masowego transportu?

Tego rodzaju transportery, jak krata piwna są produkowane z bardzo wytrzymałych, odpornych na warunki przewozu, a także czynniki atmosferyczne tworzyw sztucznych. Posiadają wysokie ścianki boczne, które chronią szklane butelki, a w środku są podzielone na kratki odpowiadające wymiarami konkretnym rodzajom butelek.
Każda skrzynka na piwo przeznaczona do transportu tego napoju od producenta posiada jednakowe wymiary, dzięki temu w łatwy sposób można tworzyć z nich sztaple, które wpasowują się w przestrzeń bagażową pojazdu przewożącego popularny napój. Stosując skrzynki po piwie o jednakowym standardzie dystrybutor znacznie zmniejsza koszty transportu.

Dlaczego krata piwna jest powszechnie stosowana?

Przede wszystkim zastosowanie do przewozu wysokiej jakości skrzynki na piwo, która posiada wymiary wewnętrzne idealnie dopasowane do butelek sprawia, że transport odbywa się w sposób bezpieczny. Z wysokim prawdopodobieństwem można przyjąć, że wyeliminowane jest ryzyko stłuczenia lub innych uszkodzeń szklanych opakowań. Bezpieczne przewożenie butelek wyklucza powstawanie dodatkowych kosztów w postaci reklamacji od odbiorcy towaru.
Używanie krat piwnych w obrocie hurtowym i detalicznym daje wymierne korzyści ze względu na optymalne wykorzystanie samochodów do transportu, a także powierzchni magazynowych. Standardowe skrzynki po piwie można ustawiać w dowolnych konfiguracjach w taki sposób, aby zajmowały jak najmniej powierzchni.

Nowoczesne skrzynki po piwie a ochrona środowiska

Zastosowanie w procesie produkcji i dystrybucji szklanych butelek, a także standardowych skrzynek do ich przewozu jest ukłonem w stronę lepszej ochrony środowiska naturalnego.
Maksymalne eliminowanie opakowań typu puszki czy pety pozwala na ograniczenie już zbyt dużej ilości śmieci, które stanowią coraz większy problem dla całego globu. Butelki szklane i zwrotne skrzynki po piwie to dobry krok dla czystego środowiska.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/products/beverage/beer-crates/

Marcelina@mastermedia.info.pl

apartamenty w Szczawnicy producent torebek papierowych