HomeZdrowie i UrodaRossignol to nie tylko narty

Rossignol to nie tylko narty

Rossignol to nie tylko narty

Choć narty Rossignol na chwilę obecną należą do najpopularniejszych produktów tego typu, to w praktyce marka ta nie ogranicza się wyłącznie do produkcji tego typu sprzętu. Co ciekawe, Rossignol coraz częściej skupia się również na tym, by wprowadzać na rynek również szereg narzędzi cyfrowych a zwłaszcza aplikacji.

Smartfon a wyjazd na narty

Mówiąc o aplikacjach mamy na myśli przede wszystkim narzędzia dedykowane dla posiadaczy smartfonów z oprogramowaniem Android. Sprzęt ten można zabierać na narty nie tylko w celu zrobienia dobrych zdjęć, ale też po to, by móc dzielić się z innymi informacjami na temat swoich przejazdów, jak również pobierać ważne dane dotyczące warunków lokalnych i bieżącej sytuacji na stoku.

Co więcej nowoczesne aplikacje na urządzenia mobilne umożliwiają również sprawdzenie bieżącej lokalizacji, sprowadzenie pomocy a nawet… dobór odpowiedniego sprzętu narciarskiego. W uprzywilejowanej sytuacji są np. posiadacze nart Rossignol, którzy mogą skorzystać z narzędzia o nazwie Ski Pursuit. Poniżej kilka informacji na temat możliwości, jakie ono oferuje.

Podziel się danymi

Aplikacja Ski Pursuit jest stworzona specjalnie dla nowoczesnych narciarzy, którzy kochają media społecznościowe. Wszystkie informacje dotyczące danego przejazdu (a więc szybkość, lokalizację i warunki pogodowe) można za pomocą tego narzędzia upublicznić, chociażby z wykorzystaniem mediów społecznościowych.

To jednak nie wszystko. Jeśli na danym stoku możemy korzystać z dobrodziejstw Internetu, istnieje również możliwość pobrania z sieci szeregu danych na temat bieżących warunków pogodowych. Informacje te można udostępniać innym, dzięki czemu np. informacje o ostrzeżeniach pogodowych szybko dotrą do naszych znajomych.

Bezpieczeństwo w wymiarze cyfrowym

To jednak nie wszystko. W swojej aplikacji Rossignol postawił również na szeroko rozumianą geolokalizację, w ramach której użytkownik nie tylko może określić swoją bieżącą pozycję na podstawie danych z GPS, ale też zobaczyć ją na dokładnej, cyfrowej mapie zsynchronizowanej z Google. Oczywiście dane te można przedstawić również jako formę chwalenia się swoimi osiągnięciami.

Podsumowując, narty Rossignol to nie jedyny, bardzo udany zresztą, produkt tego producenta. Oprócz szerokiej gamy sprzętu sportowego (i odzieży narciarskiej) oferuje on również ciekawe aplikacje, które nie tylko obsługują media społecznościowe, ale też mogą uratować życie. Jednym słowem trzeba się pogodzić z faktem, że jazda na nartach wchodzi w zupełnie nowy, cyfrowy etap.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://agasport.com.pl/narty-cat-2 – narty rossignol

Marcelina@mastermedia.info.pl

torby ekologiczne ortodoncja katowice