HomeDom i WnętrzePrzytulny i wygodny salon

Przytulny i wygodny salon

Przytulny i wygodny salon

Salon to obserwator naszych różnych wydarzeń życiowych: tutaj jemy, tutaj oglądamy telewizję, podejmujemy gości, gramy w planszówki, imprezujemy i bardzo często po prostu leniuchujemy. Nasz pokój dzienny musi być więc wygodnym i przytulnym pomieszczeniem.

Salon jako otwarta przestrzeń

Salon będący otwartą przestrzenią to jeden z najpopularniejszych motywów stosowanych zarówno w przypadku stylu tradycyjnego, jak również klasycznego. Kuchnia połączona z pokojem dziennym i jadalnią jest bardzo dobrym pomysłem pozwalającym na optyczne powiększenie wnętrza. Przy czym należy jednak zadbać o to, aby granica pomiędzy dwoma pokojami została wyraźnie zaznaczona chociażby przy pomocy innych płytek na podłodze lub zastosowanie paneli w salonie a w kuchni samych płytek. Pamiętajmy jednak o tym, aby trzymać się ich zbliżonej, pasującej do siebie wersji kolorystycznej.

Jedna przestrzeń czy amfilada

Z reguły mówi się o tym, że salon można podzielić na strefę jednoprzestrzenną lub na amfiladę. Pokój dzienny jednoprzestrzenny to ten, który jest prosty i ma regularny kształt. Amfilada ma kształt rozczłonkowany i nieregularny. W jednej przestrzeni układ całego wyposażenia jest bardzo sztywny. W układzie amfiladowym każdy przedmiot ma swoje jasno określone funkcje i miejsce w przestrzeni. Amfilada to przejścia swobodne, zaznaczone w wyraźny sposób, np. jako drewniane nadproża. Niezależnie od tego, planując wystrój wnętrz takich pomieszczeń należy pamiętać o tym, aby można było w nim wykonywać kilka czynności jednocześnie nie przeszkadzając sobie nawzajem. 

Marcelina@mastermedia.info.pl

producent pudełek ortodoncja katowice