HomeCiekawePomysł na prezent dla szefa

Pomysł na prezent dla szefa

Pomysł na prezent dla szefa

Twój szef odniósł kolejny zawodowy sukces? A może firma obchodzi ważny jubileusz? Wylosowałeś swojego przełożonego podczas firmowych Mikołajek, szef ma urodziny bądź imieniny? Wybierz podarunek, który nie będzie zbyt zobowiązujący, ale zawsze wywoła uśmiech na jego twarzy. Odpowiedni prezent sprawi, że twój szef będzie zadowolony, a Ty „zapunktujesz”. Poznaj pomysły, które cieszą się największym zainteresowaniem.

 

Poznaj swojego szefa

 

Stosunki z Twoim przełożonym są tylko oficjalne czy może jednak przy porannej kawie pozwalacie sobie na żarty i rozmowy o życiu prywatnym? Szef woli typowo autorytarny styl zarządzania, czy wybiera raczej liberalny kierunek, dzięki któremu relacje pomiędzy nim i pracownikami są niemalże koleżeńskie? Co wiesz o swoim szefie? Jakie ma zainteresowania? Jak spędza wolny czas? Co lubi? Takie informacje pozwolą Ci dobrać trafiony prezent, który nie wprawi w zakłopotanie, ale za to będzie miłym akcentem nawet w zawodowych strukturach firmy. Nie zawsze kamienne kostki do drinków będą dobrym pomysłem, a zestaw do mini golfa może wylądować w kącie. Może Twój szef wolałby dostać klockowy kubek bądź parasol samuraja?

 

Podarunki oficjalne

 

Jeśli nie chcesz popełnić faux pas, lepiej postaw na uniwersalny prezent, który zawsze zostanie przyjęty z aprobatą. Do takich zaliczają się bombonierki, kawa, likier alkoholowy. Mężczyźni przyjmują także kwiaty, ale może lepiej postawić na te doniczkowe, które będą mogły ozdobić jego biuro. Cięte, czerwone róże raczej nie będą stosowne.

 

Prezenty tematyczne

 

Jeśli Twój szef jest smakoszem dobrych win, dobrym pomysłem będzie otwieracz do butelek albo napowietrzacz do tego trunku. Przydają mu się też okazałe kieliszki, kamienne podstawki albo formy do lodu. Jeśli lubi Władce Pierścieni świetnym pomysłem będzie świecący notes albo długopis. Takich tematycznych gadżetów jest multum.

Świetnym pomysłem są też prezenty, które wskazują na renomę i autorytet szefa. Kubek z mottem o władzy, brykiet w kształcie dolarów albo dolarowy portfel będą strzałem w 10.

 

Wybierając podarunek dla szefa, pod uwagę należy brać co najmniej kilka aspektów. Nie zawsze ważne są finanse czy funkcjonalność wręczanej rzeczy. Istotne jest natomiast to, by prezent sprawił przyjemność, nie wprawiał w zakłopotanie czy nie wpływał na negatywny wizerunek osoby, która niefortunnie wybrany gadżet wręcza. Wiele zależy od utrzymywanych relacji na polu zawodowym. Pamiętajmy, że prezent dla szefa to sprawa delikatna, którą trzeba dobrze przemyśleć.

Marcelina@mastermedia.info.pl

apartamenty w Szczawnicy torby z nadrukiem