HomeCiekawePodziękowania dla rodziców

Podziękowania dla rodziców

Podziękowania dla rodziców

Podziękowania dla rodziców to od kilkudziesięciu lat standard na polskich weselach. Pary młode z koszami czerwonych róż lub innymi prezentami dziękują matkom i ojcom za zorganizowanie im przyjęcia, a później rozlega się wszystkim znana piosenka „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej, do której w kółku tańczą wszyscy goście. Coraz częściej jednak odchodzi się od podziękowań. Kiedy warto je zrobić, a kiedy lepiej z nich zrezygnować?

Dziękować, czy nie dziękować?

Na pewno należy podziękować rodzicom, jeśli to oni wzięli na siebie koszty związane z przyjęciem weselnym. Zespół, goście, samochód, fotograf i kamerzysta na wesele to niemały wydatek i najmniej, co możemy zrobić to kupić im kosz kwiatów i powiedzieć kilka miłych słów do mikrofonu. Od kilku lat istnieje jednak tendencja zawierania związków małżeńskich dość późno, bo po trzeciej dekadzie życia. W tym wieku zazwyczaj młodzi są już niezależni finansowo i to oni płacą za swoje wesele. Mimo wszystko, rodzicom zawsze będzie przyjemnie, gdy usłyszą od swoich dzieci podziękowania za trud wychowania i lata z nimi spędzone.
Często jednak bywa tak, że któreś z małżonków nie ma jednego lub obojga rodziców. Trudno wówczas silić się na podziękowania na forum gości. Rodzicom drugiej strony można wręczyć prezent w ustronnym miejscu, na osobności. W ten sposób unikniemy przykrej i niezręcznej sytuacji.

Piosenka podziękowań

Warto zawczasu wybrać też piosenkę towarzyszącą podziękowaniom i ustalić to z zespołem lub DJem. Naturalnym i pierwszym wyborem jest zazwyczaj wspomniana wyżej „Cudownych rodziców mam” Sipińskiej, ale można pokusić się także o inny utwór. Popularnymi piosenkami nawiązującymi do tematu podziękowań są także: „To dzięki Wam” zespołu Preludium, „Radość najpiękniejszych lat” Anny Jantar, „Walc dla rodziców” Bayer Full, czy „Małe szczęścia” Roberta Jansona. Znając upodobania rodziców, można pokusić się także o ich ulubione piosenki – takie, które z jakiegoś powodu są dla nich ważne, lub kojarzą im się z młodością. Możliwości jest wiele.

Marcelina@mastermedia.info.pl