HomeCiekawePodróże Morskie jachtem

Podróże Morskie jachtem

Podróże Morskie jachtem

Brzeg morza co roku ściąga niezliczoną ilość turystów chcących zaspokoić głód jodu i naprawić swoje schorowane ciała i dusze. Morze swoim klimatem i wyjątkowa atmosferą działa pozytywnie na przyjezdnych, ale ile z nich decyduje się na pływanie jachtem? Coraz więcej osób decyduje się na wycieczki wgłąb morza.

Wycieczki jachtem

Firmy wycieczkowe często nie posiadają nawet swojego środka transportu i organizują swoje rejsy wyczarterowanymi specjalnie na tą okoliczność jachtami. Czarter jachtów na Morzu Bałtyckim jest powszechnym rozwiązaniem. Dzięki spisanej umowie można wtedy wynająć ten środek transportu na określony czas i nie martwić się serwisem czy regularnym przeglądem technicznym. Zachowanie go jednak w dobrym stanie jest priorytetem, gdyż w niektórych przypadkach złego traktowania jachtu kaucja zwrotna płacona na początku może okazać się bezzwrotna.
Wycieczka jachtem w towarzystwie wielu ludzi jest przyjemnością, ale nie dal wszystkich. Wtedy pozostaje opcja indywidualnego wypożyczenia jachtu.

Imprezy okolicznościowe

Czarter jachtów na Morzu Bałtyckim coraz częściej jest wykorzystywany na organizowanie wycieczek w charakterze imprezy okolicznościowej, jak na przykład ślub, wesele, czy wieczór kawalerski. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, która powinna skupić się na wynajęciu równie profesjonalnej załogi, aby można się było swobodnie bawić na pokładzie, nie myśląc o stronie technicznej i o tym, czy dotrze się bezpiecznie na miejsce.
Standardowo załoga jest opcją czarterowanego jachtu, jednak jeśli posiada się ważne uprawnienia do sterowania jachtem załoga nie jest wymagana. W innym wypadku nie można wynająć jachtu bez sternika i ewentualnie dodatkowej załogi.

Czas czarterowania

Standardowym czasem czarteru jachtów na Morzu Bałtyckim jest tydzień, ale okres ten, według wynegocjowanych warunków umowy można skracać lub wydłużać.
Koszty czarteru jachtu na Morzu Bałtyckim są wysokie i zawsze bardziej będzie opłacało się wynajęcie tego środka transportu wodnego na dłużej. Dodatkowymi opłatami, o których warto pamiętać decydując się na czarter jachtu są: kaucja zwrotna, która w razie uszkodzenia jachtu nie jest zwracana, opłata za czyszczenie po powrocie oraz często opłata za butle gazową, która wnoszona jest zwykle po odbyciu rejsu, wedle zużycia.

Czarter jachtów na Morzu Bałtyckim oferuje Agencja Żeglarska Kubryk

Marcelina@mastermedia.info.pl

https://amtm.pl http://pandeo.pl http://mmb-meble.pl