HomeCiekawePiwa bezalkoholowe

Piwa bezalkoholowe

Piwa bezalkoholowe

Piwo bezalkoholowe już od kilku lat pojawiło się w sprzedaży jako alternatywa dla osób, które akurat nie mogą spożywać alkoholu lub nie chcą. Z początku ta sprzedaż wywołała różne reakcje. Z biegiem lat okazuje się, że była to trafna decyzja ze strony producentów tego browaru. Na ten moment jest ogrom piw do wyboru.

Różnice smakowe

Sam smak takiego piwa niewiele się różni od alkoholowego, ponieważ jest ono produkowane praktycznie identycznie. Proces fermentacji jest przerywany w określonym momencie aby zapobiec powstawaniu alkoholu. To właśnie w smaku może być różnica ze względu na brak alkoholu, ale w piwie pszenicznym nadal będzie czuć pszenicę i to jest tutaj najważniejsze. Różnicą jest tutaj tylko sam alkohol, który jest bardzo kaloryczny, więc piwo bezalkoholowe zasługuje na miano piwa dietetycznego, w dodatku jest bogate w witaminę B. Niektórzy sprzeciwiają się nazewnictwu piwa bezalkoholowego i uważają, że piwo bez alkoholu to już nie to samo.

Reakcje na rynku

Kiedy pojawiło się piwo bezalkoholowe, trwało wiele dyskusji na temat jego zerowej zawartości promili, uważano to za kłamstwo. Informacje te nie mogą przecież być błędnie podawane, ponieważ na to piwo decydują się na przykład kierowcy lub kobiety w ciąży. Na całej butelce lub puszce znajdziemy szereg informacji na temat trunku, więc może się okazać, że mniejszym drukiem będzie podana wartość nawet pół procenta alkoholu, co jest dopuszczalną zawartością, ponieważ tyle mogą posiadać nawet ogórki kiszone, które również podlegają procesowi fermentacji. Powstają piwa z obniżoną zawartością alkoholu, tak samo jak te zerowe, przed zakupem należy dokładnie sprawdzić czy to co wybraliśmy, jest tym czego potrzebujemy.

Szybka popularność

Bezalkoholowe piwo to zdobyło swoją popularność przede wszystkim ze względu na brak alkoholu oraz zachowany pełny, aromatyczny smak. Miłośnicy browaru, którzy chcą ograniczyć alkohol, w końcu znaleźli dla siebie rozwiązanie. W dodatku cieszy to też kobiety w ciąży, sportowców i wiele innych osób, które ograniczają spożywanie alkoholu a nie chcą sobie odbierać swoich ulubionych smaków. Ogromna różnorodność piw, od pszenicznych, ciemnych do nawet belgijskich i konkurencja na rynku, prognozuje, że ten dział będzie się jeszcze długo rozrastać. Na ten moment prawie każdy browar ma już w swojej ofercie opcje bezalkoholowe. Praktycznie w każdym sklepie można je znaleźć.

Piwo bezalkoholowe kupisz w sklepie bezalkoholowe.com

Marcelina@mastermedia.info.pl