HomeDom i WnętrzePiękny taras – inspiracje, które skradną Twoje serce!

Piękny taras – inspiracje, które skradną Twoje serce!

Piękny taras – inspiracje, które skradną Twoje serce!

Urządzenie pięknego i praktycznego tarasu nie jest najłatwiejszym zadaniem. Wszystkim tym, którzy chcą stworzyć tuż za progiem domu funkcjonalną strefę letniego odpoczynku, podpowiadamy, jakie inspiracje warto przemycić na taras. Sprawdź, jakie rozwiązania i meble są teraz na czasie!

Minimalizm w czystej postaci – tarasowe inspiracje

Inspiracji na taras warto szukać w Internecie! W sieci znajdziesz multum zdjęć, które możesz odwzorować na swojej posesji. Przyglądając się propozycjom najlepszych architektów, nie sposób nie zauważyć, jaki trend dominuje w modnych ogrodach – minimalizm! Proste linie, stonowane kolory i surowe materiały podkreślają nowoczesne bryły domu. Coraz częściej rezygnuje się z balustrad i elementów dzielących przestrzeń, aby stworzyć efekt głębi i przenikania się dwóch stref – natury i techniki. Co więcej, modne tarasy przypominają salony na świeżym powietrzu – miejsce prowizorycznych, niewygodnych mebli zajęły modele, które śmiało mogłyby stanąć w ekskluzywnym pokoju dziennym!

Jakie meble wybrać?

Nieodłączną częścią ogrodowej kompozycji są meble. Jakie modele najlepiej sprawdzą się w outdoorowych warunkach? Przede wszystkim wytrzymałe! Odpowiedzią na potrzeby osób, które poszukują mebli trwałych i eleganckich są komplety z technorattanu – materiału, który celująco zdaje egzamin w wymagającym, zewnętrznym środowisku.
W dobrych sklepach znajdziesz nie tylko klasyczne komplety składające się ze stołu i krzeseł, ale również luksusowe sofy i huśtawki. Nie musisz obawiać się, że tapicerowane meble szybko stracą swój nieskazitelny wygląd. Producenci pokrywają materiały specjalną warstwą teflonu, dzięki któremu tkaniny nie chłoną zanieczyszczeń oraz wody.
 
 

Marcelina@mastermedia.info.pl