HomeTechnologiaPiekarnik do zabudowy z mikrofalą – wybierz rozwiązanie 2 w 1 i zaoszczędź przestrzeń w kuchni!

Piekarnik do zabudowy z mikrofalą – wybierz rozwiązanie 2 w 1 i zaoszczędź przestrzeń w kuchni!

Piekarnik do zabudowy z mikrofalą – wybierz rozwiązanie 2 w 1 i zaoszczędź przestrzeń w kuchni!

Urządzasz swoją kuchnię marzeń. Masz już wybraną zabudowę i sprzęty AGD: lodówkę, płytę indukcyjną, okap, zmywarkę… Czego jeszcze brakuje? Piekarnika i mikrofali oczywiście! Tyle że miejsce powoli się kończy, a Ty przecież miałeś w planach jeszcze ekspres do kawy. I tu z pomocą przychodzi rozwiązanie 2 w 1, czyli piekarnik z mikrofalą.

Z tekstu dowiesz się:

  • Czym się charakteryzują współczesne piekarniki do zabudowy?
  • Kto najbardziej doceni zalety piekarnika z funkcją mikrofali?
  • Jakie pomocne funkcje oferują producenci piekarników do zabudowy?
  • Jakie modele piekarników z mikrofalą masz do wyboru?

Piekarniki do zabudowy – co musisz o nich wiedzieć?

Piekarnik do zabudowy to niezbędnik każdej nowoczesnej kuchni. Dostępne obecnie modele standardowo oferują takie funkcje jak termoobieg, grill czy minutnik, ale zależnie od półki cenowej tych opcji może być znacznie więcej. Piekarniki do zabudowy montuje się w sposób tradycyjny – jako AGD stojące w ciągu szafek – bądź w słupku. W tym drugim wypadku zwykle powyżej lub poniżej planuje się miejsce na mikrofalę. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by przeznaczyć je na kolejną szafkę i zdecydować się na urządzenie 2 w 1 – ten segment rynku AGD w ostatnich latach dynamicznie rośnie i można tu znaleźć wiele ciekawych propozycji.

Jak działają piekarniki z mikrofalą? Takie urządzenia mają jedną komorę, w której można zastosować dwie różne technologie: pieczenie lub podgrzewanie z wykorzystaniem mikrofal. W części modeli obie te funkcje mogą pracować jednocześnie – to tzw. gotowanie kombinacyjne. Dzięki temu potrawy są gotowe nawet dwa razy szybciej.

Dla kogo piekarnik z funkcją mikrofali?

Stwierdzenie, że urządzenia 2 w 1 pomagają oszczędzić miejsce nie jest niczym odkrywczym – w końcu dokładnie w tym celu zostały wymyślone. Piekarnik z mikrofalą będzie zatem idealnym wyborem dla osób, które mają niewielkie kuchnie lub aneksy kuchenne i podczas ich urządzania muszą liczyć się z każdym centymetrem. Czyli w polskich realiach mieszkaniowych – prawie dla wszystkich. Ale to niejedyny atut tego typu AGD.

Ponieważ piekarnik z mikrofalą łączy dwa urządzenia w jednym, automatycznie masz również dwa razy mniej sprzętu do czyszczenia. Mocny argument dla tych, którzy regularnie oblewają testy białej rękawiczki. Za piekarnik wielofunkcyjny często też zapłacisz mniej niż w wypadku dwóch osobnych urządzeń.

Więcej niż 2 w 1 – inne funkcje piekarników do zabudowy

Piekarniki z funkcją mikrofali to oczko w głowie wielu producentów AGD, dlatego też oprócz technologii podstawowego przeznaczenia nierzadko można znaleźć w nich dodatkowe innowacyjne rozwiązania. Termoobieg 4D, pieczenie w niskiej temperaturze, gotowanie na parze, rozmrażanie czy podgrzewanie naczyń to niektóre z nich. Bardzo przydatne na co dzień są też funkcje szybkiego nagrzewania czy tzw. chłodnego frontu – na tę ostatnią warto zwrócić uwagę zwłaszcza wtedy, gdy w domu są (lub będą) małe dzieci. Nowoczesne piekarniki wyposażone są też w tryb samooczyszczania katalitycznego (w 350 stopniach Celsjusza) lub pyrolitycznego (w 500 stopniach). Alternatywą dla tych metod jest oczyszczanie parowe lub specjalna ceramiczna powłoka absorbująca tłuszcz.

Z ciekawszych opcji dostępnych w droższych urządzeniach warto wymienić m.in. możliwość pieczenia dwóch różnych dań w tym samym czasie (w niezależnych termoobiegach), termosondę kontrolującą temperaturę wewnątrz potrawy, sensor wykrywający, kiedy danie jest już gotowe, czy automatyczne dobieranie sposobu grzania, temperatury i czasu pieczenia do rodzaju i wagi potrawy. Niektóre piekarniki mają nawet wbudowaną bazę przepisów.

Piekarnik z mikrofalą – jaki model wybrać?

Piekarniki z funkcją mikrofali mają wymiary zbliżone do zwykłych piekarników do zabudowy – można więc wybierać spośród modeli większych (60 cm wysokości) i kompaktowych (45 cm). Na rynku dostępne są piekarniki o różnych pojemnościach: od 40, przez 50, aż do ponad 70 litrów. Zależnie od stylu, w jakim urządzasz kuchnię, możesz zdecydować się na piekarnik nowoczesny lub retro, w kolorze białym lub z eleganckim wykończeniem z czarnego szkła i stali. Fanom minimalistycznego designu z pewnością przypadną do gustu chowane pokrętła. Warto też zwrócić uwagę na modele piekarników z prowadnicami teleskopowymi – dzięki nim łatwo wysuniesz gorącą blachę, nie ryzykując, że się przechyli i wypadnie.

Jeśli trudno Ci podjąć decyzję, możesz też porównać programy dostępne w poszczególnych modelach – wygodnymi rozwiązaniami mogą okazać się frytkownica, program do pasteryzacji przetworów, przygotowywania pizzy czy suszenia owoców na bakalie.

Duży wybór piekarników do zabudowy, w tym z funkcją mikrofali, wraz z dokładnym opisem ich parametrów znajdziesz na stronie https://allegro.pl/kategoria/agd-do-zabudowy-piekarniki-67530.

Marcelina@mastermedia.info.pl

producent pudełek ortodoncja katowice