HomeDom i WnętrzePerspektywy internetowego obrotu meblami w Bielsku i okolicach

Perspektywy internetowego obrotu meblami w Bielsku i okolicach

Perspektywy internetowego obrotu meblami w Bielsku i okolicach

Z punktu widzenia właścicieli punktów takich jak np. sklep meblowy Bielsko Biała wydaje się bardzo ciekawym rynkiem. Wysoka sprzedaż mebli, jest tu determinowana przez rozległy rynek, obejmujący zarówno rodowitych bielszczan, jak również ludność napływową.
Tendencję tę zmieniło wejście na rynek gigantów, oferujących sprzedaż internetową różnych rodzajów mebli. W jaki sposób e-handel wpłynął na obrót meblami w Bielsku Białej?

Jak to wyglądało dotychczas?

Jeśli na Podbeskidziu pojawił się jakikolwiek sklep meblowy Bielsko Biała była najczęściej jego lokalizacją. Charakterystyka demograficzna tej niezwykłej metropolii, wymusza niejako na obecnych, lub przyszłych przedsiębiorcach, przeniesienie się z peryferii regionu, do jego stolicy. Oczywiście nie przeszkadzało to w rozwoju handlu internetowego, w ramach którego można było transportować meble do okolicznych, często nawet bardzo oddalonych, miejscowości.

Niegroźne zaburzenie stabilności rynku

Sytuację tą zmieniło wejście na bielski e-rynek pewnego giganta, który rozpoczął internetową sprzedaż swoich mebli. I choć charakteryzowały się one bardzo dobrą jakością i znaną marką, to jednak nie wywołało to zbyt dużych, rynkowych reperkusji.
Jednym z powodów, dla których tak właśnie się stało, są wydłużone linie komunikacyjne, pomiędzy Górnym Śląskiem a Podbeskidziem. O ile dojazd do samego Bielska nie jest aż tak dużym problemem, o tyle wyjazd w okolice Bystrej (w okolicy Bielska są aż trzy takie miejscowości), wiąże się już z poważnymi opóźnieniami i dużymi kosztami.
Co więcej, sprawę utrudnia niezbyt dobra komunikacja pomiędzy obydwoma okręgami gospodarczymi. Opiera się ona w zasadzie o jedną drogę szybkiego ruchu, która praktycznie codziennie jest poważnie zakorkowana. Przenosi się to na koszty transportu, które w przypadku wspomnianego giganta są naprawdę bardzo duże.

Jakie wnioski?

Zmiany na mapie bielskiego e-handlu nie doprowadziły do poważnych reperkusji i upadku lokalnych firm, zajmujących się sprzedażą mebli. Sklepy meblowe w Bielsku, choć poczuły się zagrożone, to jednak z biegiem czasu zauważyły zmieniające się tendencje wśród odbiorców, wypełniając rynkową lukę meblami z wyższej półki. Sytuację lokalnych e-sklepów meblowych w Bielsku i okolicach, poprawiło pojawienie się kilku poważniejszych, choć lokalnych graczy. Dzięki temu, ten rosnący wciąż rynek, nadal charakteryzuje się rosnącym popytem.
Podsumowując, sklepy meblowe w Bielsku Białej, są – ze względu na lokalne uwarunkowania – dosyć odporne na zmiany rynkowe. Dzięki temu, lokalny rynek znacznie przybliżył się do punktu równowagi. Pytanie, czy ktoś będzie chciał go zaburzyć.
Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.salonkomandor.pl/

Marcelina@mastermedia.info.pl

apartamenty w Szczawnicy producent torebek papierowych