HomeCiekaweOryginalny plecak na każdą okazję

Oryginalny plecak na każdą okazję

Oryginalny plecak na każdą okazję

Plecaki sportowe przeżywają swój renesans. Oczywiście plecaków nie wymyślono wczoraj, od bardzo dawna są obowiązkowym wyposażeniem turystycznym na dłuższe lub krótsze wypady, na wycieczki, trasy trekkingowe czy poważne wspinanie. Jednak na przestrzeni lat długo pozostawały z wyraźnym wskazaniem sportowym. Plecak sportowy upowszechnił się i przestał posiadać wyłącznie sportowe przeznaczenie, gdy wyparł szkolne torby.

Każdy szanujący się uczeń, gdy wyrósł z etapu tornistra przerzucał się na torby na ramię, które obowiązywały już do końca nauki. To się zmieniło, gdy na jego miejsce pojawił się plecak sportowy. Dzisiaj podstawowym wyposażeniem każdego ucznia od szkoły podstawowej do wyższej i jeszcze dalej jest plecak sportowy. Najpierw nosili je chłopcy, z czasem plecaki sportowe pokochały także dziewczyny. Dzisiaj i one nie wyobrażają sobie szkolnego życia bez plecaka.

Plecaki sportowe (damskie) od kilku sezonów ponownie zmieniły swoje przeznaczenie. Stały się obowiązującą torebką. Nie stało się to po raz pierwszy, już wcześniej moda upominała się o nie w takiej roli. Ale nigdy jeszcze nie sięgnęli po nie najznakomitsi projektanci. Dzisiaj nie ma chyba kolekcji, która nie zawierałaby co najmniej kilka modeli sportowego plecaka w roli damskiego codziennego akcesorium.

W kolekcjach mody plecak sportowy przyjmuje wiele różnych przeobrażeń, przykład znajdziecie tutaj – https://www.brytyjka.pl/plecaki-sportowe-cat-43.html. Jest przede wszystkim kolorowy, wykonany z różnego rodzaju materiałów i bogaty w przeróżne detale. W tym roku były to piórka, futerka, koronki, błyskotki. Nagle plecak sportowy w wyobraźni projektantów stał się modowym dodatkiem do sportowych i nie tylko sportowych ubrań.

Moda na plecaki sportowe przynajmniej w naszym kraju spotęgowała paradoksalnie popularność tanich linii lotniczych, gdzie podstawową torbą podróżną, jaką bez problemu jeszcze można wnieść na pokład samolotu jest właśnie plecak sportowy. Jego podstawowa wielkość idealnie pasuje do wymogów i przepisów lotniczych. Mieści się on zarówno w looku nad głową jak i pod nogami.

Zapraszamy również do przeczytanie innych ciekawych wpisów na temat plecaków. W tym jak wybrać plecak do pracy: https://www.brytyjka.pl/plecaki-do-pracy-typu-business-3-top-fasony-cid-209.html, przygotowany przez sklep Brytyjka.pl

Marcelina@mastermedia.info.pl

apartamenty w Szczawnicy producent torebek papierowych