HomeDom i WnętrzeOryginalność przestrzeni

Oryginalność przestrzeni

Oryginalność przestrzeni

Człowiek od zawsze dążył do oryginalności. Owszem, lubimy powtarzalność i jednolitość. Ale też nieustannie potrzebujemy wyróżnienia, odmiany, metamorfozy w kierunku tego, co niezwyczajne. Najprawdopodobniej z tej właśnie potrzeby wynikały wielkie transformacje kulturowe. Przechodzenie do kolejnych stylów i epok, dokonujące się często na zasadzie kontrastu.

Oryginalnie w salonie

W każdej przestrzeni można się fantastycznie rozgościć. W tej urządzonej klasycznie, ale także w ten awangardowej. Oryginalne meble do pokoju mogą być naprawdę wygodne. Jak designerskie sofy przypominające niekiedy zwariowane projekty artystyczne. Lub jak fotele, nawiązujące do zdobień w stylu dziewiętnastego wieku.
Kolor i forma w salonie mogą stać się podstawą zaskoczenia i wyróżniającej aranżacji. Oryginalne meble tapicerowane czy prezentujące się niczym dzieła sztuki meblościanki dopełnią fantastycznie spokojniejsze nieco od strony wizualnej stoliki rtv czy proste półki.

Oryginalnie w kuchni

Nie tylko elegancki salon może prezentować się oryginalnie. Także przestrzeń kuchenną uda się zbudować w kierunku oryginalności. Jakie nadać jej rysy? To już zależy tylko od tego, co nam w duszy gra. Wyróżniająca się kuchnia zaprezentuje się bajkowo i rustykalnie, uroczo i magicznie, ciepło i ślicznie. Lub wręcz przeciwnie – może przypominać wnętrze nowoczesnego laboratorium, w którym potrawy przygotowuje się niczym w pracowni biotechnologicznej.

Oryginalnie na tarasie

Wnętrza zaprezentują się oryginalnie, jeśli zdecydujemy się na odważne połączenia kolorystyczne i formalne. Ale też strefę przejściową pomiędzy domem a ogrodem, na przykład zwykły taras, warto przekształcać w tym kierunku. Decydując się na przykład na taras w stylu meksykańskim albo taki, który nawiąże do polskiej sztuki ludowej. Niespodziankowy i kolorowy.

Marcelina@mastermedia.info.pl

http://planetaski.pl https://pisane-slowem.pl/stroj-do-jazy-konnej/ http://carnivorous-plants.pl