HomeCiekaweOficjalna piłka mistrzostw świata 2018

Oficjalna piłka mistrzostw świata 2018

Oficjalna piłka mistrzostw świata 2018

Podczas tegorocznego turnieju w Rosji piłkarze używać będą rewolucyjnej piłki Telstar 18. Stanowi ona hołd dla pierwszej piłki adidas Telstar, dedykowanej Mistrzostwom Świata z 1970 roku. Nowy model wyposażony został jednak w wiele innowacyjnych rozwiązań – zarówno designerskich, jak i technologicznych.

Klasyczna pilka Telstar

Pod wieloma względami nowa futbolówka nawiązuje do historycznych wydarzeń z przeszłości. Pierwsza piłka Telstar, wykorzystana podczas MŚ FIFA w 1970 roku była prawdziwą gwiazdą spotkań na boiskach Meksyku. Na uwagę zwracały m.in. duże, biało-czarne łaty. Zostały specjalnie zaakcentowane, aby możliwe było łatwiejsze dostrzeżenie piłki w przekazie telewizyjnym na odbiornikach niewyświetlających kolorów.

Piłka Telstar na Mundial 2018

Telstar 18 zachowuje większość najlepszych cech piłki Brazuca, znanej z MŚ FIFA rozegranych w 2014 roku. Dzięki wdrożeniu najnowszych technologii, jej wydajność została jednak znacząco zoptymalizowana. Na uwagę zasługują metaliczne panele oraz graficzny efekt tekstury, które zapewniają pożądaną wytrzymałość na każdym podłożu. Telstar 18 zawiera także elementy pozyskane w procesie recyklingu.

Telstar 18

Piłka Telstar przeznaczona na Mundial 2018 wyposażona została w specjalny chip NFC, dzięki któremu możliwa jest interakcja z futbolówką za pośrednictwem smartfona. To unikalny identyfikator, który pozwala na uzyskiwanie ekskluzywnych treści oraz wyzwań spersonalizowanych, będących bardzo istotnym elementem przygotowań do tegorocznych Mistrzostw Świata FIFA.

Marcelina@mastermedia.info.pl

apartamenty w Szczawnicy torby z nadrukiem