HomeTurystykaOdetchnij świeżym, górskim powietrzem

Odetchnij świeżym, górskim powietrzem

Odetchnij świeżym, górskim powietrzem

Lipiec i sierpień to dobry okres na to, aby zaplanować wakacje w kraju. Dwa najcieplejsze miesiące w roku dają szansę na wspaniałą pogodę oraz możliwość aktywnego spędzania czasu poza czterema ścianami. Jaki kierunek wybrać? Dobrą opcją są polskie góry. Pasm jest wiele, jednak zdecydowanie najwięcej zainteresowanych przyciągają majestatyczne Tatry. Gdzie warto się zatrzymać na Podhalu?

Przebrzmiała świetność Zakopanego

Zakopane przez dziesięciolecia uważane było nie tylko za mekkę narciarzy, ale i jedno z najwspanialszych miejsc w kraju do odpoczynku. Niestety, z biegiem lat zmienił się klimat tego miejsca: wspaniałą architekturę zakryły reklamy i banery, a samo miasto zdaje się tonąć w nieudolnych decyzjach władz. Dodając do tego wszechobecny hałas i gwar warto zadać sobie pytanie, czy faktycznie jest to idealne miejsce na letni wypoczynek. Zamiast zatrzymywać się w Zakopanem warto wybrać mniej zatłoczone miejsce, na przykład Bukowinę Tatrzańską.

Dlaczego warto zatrzymać się w Bukowinie?

Bukowina to urokliwa miejscowość, znacznie mniej zatłoczona od Zakopanego. Poza licznymi pensjonatami i hotelami znajdziemy tutaj prywatne kwatery, takie jak willamajerczyk.com, z cudownym widokiem na panoramę Tatr. Bukowina słynie z licznych wyciągów narciarskich oraz term. W lecie warto skorzystać z bliskości szlaków pieszych, aby poznać pobliskie doliny i podziwiać bliskość gór.

Marcelina@mastermedia.info.pl