HomeCiekaweO czym pamiętać, urządzając mieszkanie?

O czym pamiętać, urządzając mieszkanie?

O czym pamiętać, urządzając mieszkanie?

Urządzanie własnego mieszkania może sprawić wiele frajdy, ale także jest niemalże łamigłówką logistyczną. Mamy ograniczony metraż, chcielibyśmy wstawić wiele rzeczy i jednocześnie zachować trochę wolnej przestrzeni. Podczas meblowania swoich czterech kątów trzeba zatem pamiętać o wielu rzeczach. Jakie to zasady i dlaczego są one takie ważne?

Zieleń

Nawet, jeśli nasze miejsce jest ograniczone, warto poświęcić jakiś jego fragment na rośliny. Zieleń wprowadza we wnętrza świeżość, życie. Kolor ten kojarzy się z naturą i nadzieją. Wiele osób także czuje się spokojniej dzięki jego obecności.
Nie ma zatem wątpliwości, że warto umieścić w swoim mieszkaniu trochę roślin. Jakiego typu powinna to być roślinność? Zależy to tylko od nas. Wybór jest ogromny. Możemy postawić na kwiaty cięte, umieszczone w wazonie albo doniczkowe, postawione na parapecie. Do trzymania w domu nadają się zarówno gatunki występujące w Polsce – chociażby popularna paproć, jak i te egzotyczne, na przykład trachycarpus fortunei – tropiart.pl pochodzący z Chin i Japonii. Możemy wybrać rośliny, które kwitną albo takie, które nie potrzebują troskliwej opieki, jak sukulenty i kaktusy.

Minimalizm

Im mniej przedmiotów posiadamy, tym łatwiej jest nam zachować porządek. Pamiętajmy o tym, zanim kupimy mnóstwo rzeczy, które niekoniecznie są nam potrzebne.
Minimalizm we wnętrzach jest coraz popularniejszym trendem, nie tylko z powodów praktycznych, ale także estetycznych. Postarajmy się zatem zachować jedynie te przedmioty, które rzeczywiście są nam potrzebne i z których korzystamy. Najczęstszym błędem, który popełniamy i który sprawia, że posiadamy ogromną ilość przedmiotów jest fakt, że trzymamy rzeczy, których używaliśmy w przeszłości i które chcemy używać w przyszłości. Często nie ma to żadnego sensu, a niepotrzebne przedmioty tylko zabierają nam cenną przestrzeń życiową.

Spójny styl

Przed rozpoczęciem procesu urządzania mieszkania, warto się zastanowić, jaki styl chcielibyśmy w nim uzyskać. Następnie konsekwentnie trzymajmy się obranego kierunku.
Nawet proste i tanio wykończone mieszkanie może prezentować się ciekawie, jeśli urządzimy je właśnie w jednym, spójnym stylu. Sprawia to, że wydaje się porządniejsze i przyjemniej się w nim przebywa.
Jaki powinien być to styl? To zależy tylko od nas, naszego gustu i charakteru. Niektórzy postawią na klasykę – drewno, proste kształty, ozdoby. Inni wybiorą styl nowoczesny – w wersji skandynawskiej, minimalistycznej albo wprost przeciwnie – szaleństwo barw i form. Warto, aby styl, w jakim urządzimy mieszkanie pasował do naszej osobowości, mówił coś o nas. Dlatego wskazane jest użycie także osobistych elementów, na przykład jako dekoracji. Świetnie w tej roli sprawdzają się zdjęcia przedstawiające nas albo przez nas samych wykonane.
Mieszkanie powinno być zatem przede wszystkim urządzone zgodnie z naszym gustem i stylem. Ponadto, dobrze, jeśli będzie uporządkowane. Sprzyja temu wyrzucenie przedmiotów, które są zbędne i nie korzystamy z nich. Pamiętajmy także o roślinach we wnętrzach.

Marcelina@mastermedia.info.pl

http://marriagematterstokids.org/wykorzystaj-facebook-szkolenia-ktore-pozwola-firmie-rozwinac-skrzydla/ http://gethotels.pl http://planetaski.pl