HomeDom i WnętrzeNoże i garnki w kuchni – jakie produkty wybrać?

Noże i garnki w kuchni – jakie produkty wybrać?

Noże i garnki w kuchni – jakie produkty wybrać?

Wyposażenie kuchni ma kolosalne znaczenie – od jakości elementów takich jak noże czy garnki zależą codzienne sukcesy w gotowaniu. Wybierając wyposażenie kuchni pamiętajmy o tym, jak istotne są materiały oraz funkcjonalność przedstawianych nam produktów. Które z oferowanych przez topowych producentów okażą się najlepsze?

Nóż zawsze pod ręką!

Elementem, którego nie może zabraknąć w naszych kuchniach, jest bez wątpienia nóż. Do wyboru mamy dwie opcje: albo stojak z nożami lub też nóż szefa kuchni. W przypadku pierwszej opcji otrzymujemy stabilny stojak z 5-6 nożami do różnych zadań: szatkowania, krojenia, filetowania. Takie stojaki świetnie prezentować się będą w kuchniach o konkretnym stylu – producenci oddają w nasze ręce zestawy ze stojakami tworzonymi z naturalnego drewna lub też materiałów syntetycznych.

Alternatywą jest nóż szefa kuchni – to zazwyczaj nóż o dłuższym ostrzu, odpowiedni zarówno do krojenia, jak i szatkowania czy filetowania. Olbrzymią zaletą noży szefa kuchni jest bez wątpienia fakt, że ich ostrza tworzone są z dodatkiem pierwiastków takich jak molibden czy wanad. Sprawiają one, że ostrze jest zabezpieczone przed kruszeniem się czy odkształcaniem.

Nowoczesne garnki – jakie wybrać?

W kuchni garnki to podstawa – konkretne komplety mogą składać się z kilku lun kilkunastu elementów. W zależności od naszych potrzeb możemy również wybierać komplety z konkretnymi dodatkami. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się garnki wykonane ze stali nierdzewnej 18/10, która zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci, rdzą, odkształcaniem. Garnki posiadają poręczne uchwyty, często wykonane z materiałów antypoślizgowych, zwiększających bezpieczeństwo. Takie rozwiązanie sprawia, że codzienne korzystanie z garnków to przyjemność.

 

 

Marcelina@mastermedia.info.pl

kalkulatorubezpieczen.pl https://hanza.edu.pl/udogodnienia-dla-kierowcy-nie-tylko-ubezpieczenia/ http://mmb-meble.pl