HomeDom i WnętrzeNowoczesność we wnętrzach

Nowoczesność we wnętrzach

Nowoczesność we wnętrzach

Czym właściwie jest nowoczesność? Czy tylko pewnym designem połączonym z technologicznymi udoskonaleniami? To bardzo ważny jej aspekt, ale nowoczesność to, coś więcej niż prezentacja rzeczy i ich funkcjonalność. To przede wszystkim styl bycia i sposób myślenia. To wartości wpisane w używanie przedmiotów. Nowoczesne wnętrza i wypełniające je rzeczy mają sens, kiedy ich w nowoczesny sposób używamy.

Nowoczesność to kwestia wyboru stylu życia

Wnętrzarskie stylizacje są ważne, bo tworzą klimat danego miejsca. Efektowne komody z połyskiem, regały nowoczesne, awangardowe meble tapicerowane, szafy z wielkimi lustrami lub nadrukiem na szkle, geometryczne meblościanki, hokery i fotele w stylu lat sześćdziesiątych, metalowe szafki inspirowane stylem postindustrialnym – te wszystkie elementy pasują do współczesnego wnętrza.

Nowoczesne przedmioty-kameleony

Przykładem takiej zmienności, otwartości i wielofunkcyjności są biurka nowoczesne. Fantastycznie wyglądają i zmieniają się niczym kameleony. Dostosowują się do potrzeb chwili. Raz są wygodnym miejscem do pracy czy nauki w domu. W kilka chwil zamieniają się w elegancki stolik.
Takie biurka mogą stać nie tylko w gabinetach, ale doskonale nadają się do tego, żeby ustawić je chociażby w salonie. W ten sposób stworzymy sobie takie miejsce, w którym na szybko odpowiemy na maila czy przeczytamy raport. Albo po prostu – oddamy się przyjemności życia w sieci.

Nowoczesność to otwartość i różnorodność

Nowoczesność jest nie tyle katalogowym wyglądem przestrzeni, lecz sposobem, w jaki z niej korzystamy. Stylem bycia opartym na przenikaniu się różnych sfer życia w jednym miejscu: pracy, zabawy, wypoczynku, integracji rodzinnej i tej w gronie przyjaciół. Nowoczesność to różnorodność. Także stylistyczna. W obrębie jednego wnętrza możemy łączyć różne inspiracje.

Marcelina@mastermedia.info.pl

apartamenty w Szczawnicy producent torebek papierowych