HomeDom i WnętrzeNowoczesne zabezpieczenia okien i drzwi balkonowych

Nowoczesne zabezpieczenia okien i drzwi balkonowych

Nowoczesne zabezpieczenia okien i drzwi balkonowych

Współcześnie duży nacisk kładzie się na bezpieczeństwo – szczególnie jeśli chodzi o nasz dom, mienie oraz naszych bliskich. Aby znacząco podnieść nasz komfort musimy myśleć o różnorodnych zabezpieczeniach. Jednym z najchętniej stosowanych są okna antywłamaniowe. Jakie rozwiązania zaproponowali nam producenci? Co warto wiedzieć o nowoczesnej stolarce okiennej?

Systemy zabezpieczeń okiennych

Klasyczne okna nie posiadają żadnych zabezpieczeń antywłamaniowych. W dobie coraz częstszych włamań do mieszkań klienci firm stolarskich coraz częściej pytają więc o okna antywłamaniowe. Zanim zdecydujemy się na ich zakup musimy jednak wiedzieć, że żaden producent i żadne okno nie da nam 100% gwarancji, że do wnętrza domu czy mieszkania nie dostanie się osoba niepożądana. Okna antywłamaniowe podzielone są na kategorie, które w najprostszy sposób opisują cyfry, rozpoczynające się od 1. Kolejne, wyższe cyfry mówią o dodatkowych zabezpieczeniach oraz o odporności konkretnych elementów okna na dany rodzaj uszkodzenia. Mogą być to uszkodzenia powstałe na skutek uderzenia lekkimi przedmiotami, ciężkimi przedmiotami, uderzenia dużym przedmiotem, napierania z daną siłą. Takie rozróżnienie pozwala na dobranie odpowiedniej jakości okien do naszych potrzeb. Warto również wspomnieć, że każdy element okna antywłamaniowego powinien mieć odpowiedni certyfikat. Wielu producentów daje certyfikaty wyłącznie na kilka elementów okna. Wśród okien antywłamaniowych znajdziemy oczywiście okna drewniano-aluminiowe, okna z PCV.

Dodatkowe zabezpieczenia drzwi balkonowych

Wysokiej klasy producenci mogą nam również zaproponować rozwiązania elektroniczne, które dodatkowo chronią nasze mienie. Niezwykle popularne stają się czytniki linii papilarnych, które pozwalają na otwarcie okna. Są one programowane tak, aby dostęp do zamków mieli wyłącznie domownicy. O nowoczesnych zabezpieczeniach czytaj więcej na stronie okna-internorm.pl.

Marcelina@mastermedia.info.pl

kalkulatorubezpieczen.pl http://study-abroad.pl/typy-ekspertow/ http://pandeo.pl