HomeDom i WnętrzeNowoczesne tarasole – sposób na przyjemny cień w strefie wypoczynku

Nowoczesne tarasole – sposób na przyjemny cień w strefie wypoczynku

Nowoczesne tarasole – sposób na przyjemny cień w strefie wypoczynku

Jak odpocząć po długim dniu w biurze? Najlepszym sposobem jest kontakt z naturą. Nie musimy jednak jechać do lasu czy parku, aby nacieszyć oczy zielenią. Dysponując tarasem czy ogrodem bez trudu stworzymy przyjemne miejsce wypoczynkowe, z którego korzystać będzie cała nasza rodzina. Jakie rozwiązania warto wykorzystać? Jedną z ciekawych propozycji jest tarasola!

Dlaczego konieczna jest ochrona przed słońcem

W okresie letnim promieniowanie słoneczne może znacząco uprzykrzyć nam pobyt na świeżym powietrzu – najpowszechniejszym problemem są oczywiście poparzenia słoneczne. W ogrodzie czy na tarasie do niedawna chroniliśmy się pod parasolami ogrodowymi, te jednak nie dawały nam wiele cienia. Dzisiaj zadaszenia tarasów przejmują to zadanie – nowoczesne tarasole to interesujący produkt dla każdego, kto pragnie cieszyć się latem w komfortowym cieniu. Tarasole pozwolą też na poprawienie estetyki miejsca wypoczynkowego.

Znajdź idealny model tarasoli

Wśród licznych modeli tarasoli największym zainteresowaniem cieszy się produkt o dachu tworzonym z aluminiowych lameli. Lamele mogą obracać się o 135 stopni wokół własnej osi, przez co użytkownik sam decyduje o ich ustawieniu. Lamele w pozycji zamkniętej gwarantują całkowitą wodoodporność dachu. Drugi rodzaj tarasoli to modele z dachami z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie kurzu, wilgoć. Dachy tarasoli nie nagrzewają się, gwarantują chłodny cień użytkownikom. W zależności od modelu ustawienie dachu regulowane jest manualnie lub przy pomocy dedykowanego pilota.

Konstrukcja tarasoli składa się z aluminiowych profili malowanych proszkowo. Zastosowanie takiej technologii pozwala na wyeliminowanie problemu rdzy.

Marcelina@mastermedia.info.pl

opakowania ekologiczne gabinet dentystyczny Kraków