HomeDom i WnętrzeNowoczesna aranżacja salonu, czyli fototapety, obrazy i plakaty

Nowoczesna aranżacja salonu, czyli fototapety, obrazy i plakaty

Nowoczesna aranżacja salonu, czyli fototapety, obrazy i plakaty

W aranżacji wnętrz warto kierować się hasłem: „Mniej znaczy więcej”. Okazuje się bowiem, że wcale nie potrzeba dużo, aby stworzyć efektowną dekorację salonu i każdego innego pomieszczenia. Doskonałym rozwiązaniem od jakiegoś czasu wydają się być efektowne fototapety, nowoczesne plakaty i oryginalne obrazy.

Piękne obrazy w salonie

Dawniej kupić obraz wcale nie było tak łatwo. Można było się skontaktować bezpośrednio z artystą i zamówić dzieło. Wymagało to jednak sporego nakładu czasu. Taki obraz kosztował na ogół dość sporo, a więc nie każdego było na niego stać. Również i dzisiaj dzieła artystów malarzy nie należą do tanich. Są jednak alternatywy.
Coraz większą popularnością cieszą się sprzedawane przez internet obrazy na płótnie – kupicie je np. tutaj: https://sklep.foteks.pl/obrazy-na-plotnie.html. To szybki i prosty sposób na stworzenie efektownej aranżacji salonu. Zamówienia można dokonać bez wychodzenia z domu, a wybór wzorów jest naprawdę szeroki. Nowoczesne obrazy mają sporo zalet. Przedstawiać mogą dosłownie wszystko – pejzaże, budynki, panoramy wielkich miast, abstrakcyjne wzory itd. Coraz więcej osób decyduje się także na obrazy na zamówienie, tworzone na podstawie przesłanych fotografii. Dzięki temu na ścianie można powiesić pamiątkowe zdjęcie rodzinne.

Modern bedroom interior. Minimalism. 3d render.

A może nowoczesne plakaty?

Obrazy sprawdzają się zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i klasycznych. Z kolei plakaty są przeznaczone raczej do wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym lub industrialnym. Również i w tym przypadku wybór motywów i wzorów jest bardzo duży.
Obecnie sporą popularnością cieszą się plakaty typograficzne, a więc przedstawiające napisy – cytaty znanych osób, powiedzenia i śmieszne zwroty. Wiele osób decyduje się też na plakaty motywacyjne.

Efektowne fototapety

Przy pomocy obrazów i plakatów można błyskawicznie odmienić wnętrze. Nieco więcej pracy wymagają fototapety, chociaż i one są znacznie łatwiejsze w montażu niż tapety znane jeszcze z czasów PRL. Dzięki nim jednak salon może zyskać nowe oblicze.
Przed wybraniem odpowiedniego wzoru warto zastanowić się nad wielkością pomieszczenia. W niewielkim salonie dobrym rozwiązaniem są fototapety przestrzenne, które optycznie powiększą wnętrze. Mogą przedstawiać abstrakcyjny wzór lub panoramę miasta z lotu ptaka. Spore znaczenie ma także stylistyka pokoju. Fototapety powinny bowiem pasować do całej aranżacji, w przeciwnym wypadku powstanie efekt chaosu.
Obrazy, plakaty i fototapety to świetny pomysł na urządzenie salonu. Wystarczy niewiele, aby uzyskać ciekawą i nietuzinkową aranżację salonu.
 

Marcelina@mastermedia.info.pl

http://study-abroad.pl/typy-ekspertow/ http://gallbladdersymptoms.org/jak-zwiekszyc-zasiegi-wlasnej-firmy/ http://raildude.pl/typy-bukmacherskie-pilka-nozna/