HomeZdrowie i UrodaNa czym polega liposukcja?

Na czym polega liposukcja?

Na czym polega liposukcja?

Liposukcja brzucha to zabieg chirurgiczny, dający możliwość wymodelowania mięśni brzucha.

Liposukcja krok po kroku…

Odsysanie tłuszczu to zabieg, jaki jest przeprowadzany pod kontrolą anestezjologa. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, co stanowi znacznie mniejsze obciążenie dla organizmu niż narkoza. Znieczulenie powoduje, że pacjent nie odczuwa bólu. Zdarza się, że liposukcja jest wykonywana także w znieczuleniu ogólnym, co wynika z rozległości interwencji chirurga i wiąże się z bezpieczeństwem pacjenta.Do odessania tłuszczu używa się metalowych kaniul, które są określane jako tzw. „tępe igły”. Są to rurki, które nie tną tkanek brzucha, ale rozciągają je. W efekcie możliwe jest rozbicie nagromadzonych złogów tłuszczu. Przed samym zabiegiem lekarz zaznacza miejsca, które będą wymagały nacięcia. Przez nie wprowadzane są rurki. Operacja trwa na ogół kilka godzin, a w trakcie jednego zabiegu możliwe jest usuwanie maksymalnie 3 litrów tłuszczu.

Odsysanie tłuszczu – efekty po operacji

Od razu po operacji pacjenci odzyskują przytomność, jednak z uwagi an kwestie zdrowotne muszą jeszcze pozostać w szpitalu.Pierwsze efekty są widoczne po około miesiącu po zabiegu, tj. wówczas, kiedy zniknie opuchlizna. Po operacji konieczne jest również noszenie specjalnej bielizny uciskowej, która przyspiesza proces rekonwalescencji.Wiele osób wskazuje, że główną zaletą operacji jest fakt, że można trwale poprawić wygląd brzucha. Czasami inne możliwości nie pozwolą na tak spektakularne i widoczne efekty, dlatego zabieg pozostaje jedyną, możliwą wersją do wyboru.

Liposukcja cena

Cena zabiegów zaczyna się od około 4 tysięcy złotych, a wraz d całościowymi kosztami wynosi blisko 6 tysięcy złotych. W tej kwocie przewidziany jest zarówno sam zabieg, jak i okres pobytu pacjenta w szpitalu. Jest to konieczne, ponieważ mamy do czynienia z zabiegiem chirurgicznym, dlatego konieczny jest pobyt w szpitalu i obserwacja lekarza.

Liposukcja cena – dodatkowe aspekty
Dla wielu osób koszt zabiegu jest wysoki, jednak decydują się na niego. Wiąże się to z faktem, że liposukcję przeprowadza specjalista, a sam pobyt w klinice też jest kosztowny. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że oddajemy się w ręce dobrych lekarzy, a efekty pozwalają na stałe cieszyć się pięknym wyglądem brzucha, bez zbędnej tkanki tłuszczowej. Tego nie jest często w stanie zapewnić inna metoda, np. odchudzanie lub ćwiczenia.

Marcelina@mastermedia.info.pl

torby ekologiczne ortodoncja katowice