HomeCiekaweNa co zwracać uwagę kupując używane maszyny rolnicze

Na co zwracać uwagę kupując używane maszyny rolnicze

Na co zwracać uwagę kupując używane maszyny rolnicze

Używane maszyny rolnicze cieszą się w naszym kraju cały czas bardzo dużą popularnością. Zarówno maszyny jak i używane części maszyn rolniczych, zdobyły ogromną popularność głównie ze względu na bardzo atrakcyjną cenę oraz szeroki wybór. Pamiętać należy jednak o ty, że zakup używanej maszyny rolniczej wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się nam na pierwszy rzut oka. Inwestycja w używany sprzęt, wiąże się z ryzykiem bardzo wysokich kosztów napraw, zwłaszcza że niektóre części maszyn rolniczych są bardzo trudno dostępne, przez co sporo kosztują.

O czym warto pamiętać podczas zakupu

Decydując się na zakup używanej maszyny rolniczej, powinnyśmy liczyć się zawsze z częściowym wyeksploatowaniem maszyny zwłaszcza, że działała ona już przeważnie przez wiele długich lat. Kupując używane maszyny powinnyśmy w pierwszej kolejności rozglądać się za markowym sprzętem. Nasz rynek został praktycznie zalany markowym sprzętem renomowanych producentów, głównie za sprawą rolników z bogatszych krajów europejskich. Kupując maszyny rolnicze zza granicy znanej i cenionej marki, będziemy mieć pewność, że sprzęt będzie działać sprawnie jeszcze przez kilka lat. Kupując maszyny od znanych marek, będziemy mieć również zdecydowanie większe szanse na zakup tańszych części maszyn rolniczych. Zachodni rolnicy bardzo często pozbywają się dobrego sprzętu, ponieważ chcą go zamienić na nowsze modele.

Maszyny rolnicze zza granicy

Z maszynami rolniczymi jest bardzo podobnie jak z samochodami. Produkowane współcześnie maszyny nie posłużą nam zbyt długo bez generalnego remontu. Maszyny starszej daty, które produkowane były w latach 80-tych lub 90-tych mogą działać sprawnie nawet gdy przez długi okres czasu nie były modernizowane. Bardzo wiele maszyn rolniczych, które są sprowadzana zza granicy są stosunkowo mocno wyeksploatowane, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać naprawdę porządny sprzęt. Pamiętać należy również i o tym, że duża część używanych maszyn rolniczych jest niekompletna, dlatego też nie zawsze będą działać tak jak oryginalne wersje. Kupując używany sprzęt musimy koniecznie sprawdzić jego stan techniczny. Nie powinnyśmy kierować się wyłącznie wiekiem maszyny oraz jego wskaźnikiem licznika motogodzin.

Polskie maszyny rolnicze

Jeżeli chodzi o nasz rodzimy rynek, to górują tutaj przede wszystkim starsze maszyny rolnicze, których pozbywają się głównie rolnicy inwestujący w nowoczesny sprzęt. Największą popularnością w naszym kraju cieszą się takie marki jak Ursusy i Zetory. Jeżeli kupujemy uszkodzoną maszynę rolniczą, którą będziemy chcieli naprawić we własnym zakresie, to warto postawić na maszyny z lat 90-tych.
Producent cześci do maszyn rolniczych www.rolmus.com.pl – części maszyn rolniczych

Marcelina@mastermedia.info.pl