HomeDom i WnętrzeMontaż i wymiana okien oraz najczęściej popełniane błędy

Montaż i wymiana okien oraz najczęściej popełniane błędy

Montaż i wymiana okien oraz najczęściej popełniane błędy

Montaż i wymiana okien to krok bardzo kosztowny, dlatego warto w odpowiedni sposób przygotować się do wykonania takich prac. Jeżeli takie prace wykonuje za nas ekipa lub sami podchodzimy do wymiany okien na nowe, dowiedzmy się w pierwszej kolejności jakie są najczęściej popełniane błędy, aby samemu ich uniknąć.

Montaż i wymiana okien a ich szczelność

W dawnych czasach, w starych oknach nawiewniki nie były niczym potrzebnym. Czasy się jednak zmieniły i nawiewniki są jak najbardziej potrzebne. W szczególności, że nowe okna, niezależnie od materiału z jakiego zostaną wyprodukowane, są bardziej szczelne. Brak takich nawiewników sprawia, że nie występuje żadna wentylacja. Dlatego montaż i wymiana okien na nowe musi być poprzedzona wyborem modelu z takimi nawiewnikami. Dzięki temu unikniemy zaduchu, zaparowanych szyb okiennych, rozwoju pleśni i grzyba na naszych ścianach.

Wilgoć przy oknach

Bardzo często przy oknach pojawia się wilgoć, która w dalszym ciągu prowadzi do rozwinięcia się mostków termicznych pomiedzy oknami a ścianą budynku. Należy wiedzieć, że poprzez mostki termiczne z domu ucieka jeszcze więcej ciepła. Montaż i wymiana okien powinna nastąpić przy użyciu taśmy paroprzepuszczalnej od wewnątrz i paroprzepuszczalnej od zewnątrz. Jeżeli pominiemy takie dwa istotne elementy to sprawimy, iż na naszych ścianach zacznie pojawiać się coraz więcej pleśni i grzybów, które nie zapominajmy, są także szkodliwe nie tylko dla samej konstrukcji budowlanej, ale również dla naszego zdrowia. 

Marcelina@mastermedia.info.pl

http://mmb-meble.pl http://gethotels.pl http://pandeo.pl/czym-jest-modelowanie-sylwetki/