HomeCiekaweMaty ochronne – hit czy kit?

Maty ochronne – hit czy kit?

Maty ochronne – hit czy kit?

W domu podczas przesuwania mebli w bardzo łatwy sposób możemy szybko zniszczyć podłogę. Zwłaszcza, gdy chodzi o krzesło obrotowe przy biurku. Warto wtedy zastanowić się, czy chcemy zostawić podłogę losowi, czy może ją zabezpieczyć. W końcu naprawa zdartego lakieru z paneli drogo kosztuje, a za dużo mniejszą cenę możemy temu zapobiec.

Maty ochronne na podłogę

Kółka od krzeseł obrotowych mogą znacznie pogorszyć kondycję naszych paneli. Czy to w biurze, czy w mieszkaniu, warto wydać kilkadziesiąt złoty na matę ochronną na podłogę. Zwykle jest to przezroczysta okładzina, która solidnie trzyma się na twardych podłogach bez przyklejania. Jednak jeżeli ma to być element dziecięcego pokoju, rynek oferuje wiele mat w różnych wzorach i kolorach.

Maty ochronne na podłogę możemy znaleźć w prawie każdym sklepie z meblami i akcesoriami domowymi. Jest to tani gadżet, który z sukcesem ochroni podłogę przed rysami i zdartym lakierem.

Maty ochronne na biurka i stoły

Stoły, a przede wszystkim biurka, również narażone są na rysy, zabrudzenia i w konsekwencji niszczejące okleiny. Z tego powodu warto przemyśleć zakup takiego ochraniacza. Tak jak w przypadku podłóg, znajdziemy te przezroczyste, ale także w różnych kolorach i wzorach. Często różne przedsiębiorstwa oferują nam maty wykonane konkretnie dla naszego stołu – pod wymiar i często również kolor.

Za matę ochronną na biurko zapłacimy maksymalnie kilkadziesiąt złoty, ale posłuży ona przez dobre kilka lat. Dzięki niej możemy wykonywać różne prace bez obawy o porysowanie powierzchni. Jest to idealny gadżet dla dzieci, które przy rysowaniu czy malowaniu nie zabrudzą stołu na trwałe, a jedynie matę, którą w razie potrzeby można zdjąć i dokładnie wyczyścić pod wodą.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.maximat.pl/.

Czy w ogóle warto kupić taki gadżet? I jak wybrać?

Zwykle maty, i na biurka, i na podłogi wykonane są z tworzywa sztucznego, na przykład z poliwęglanu. Są to zazwyczaj materiały antyalergiczne i bezzapachowe, więc nie trzeba się martwić o kwestie zdrowotne. Jeżeli chcemy, aby mata była jak najmniej widoczna, warto wybrać jak najmniejszą grubość materiału. Warto pamiętać, że nie trzeba nakładać maty na cały stół czy biurko, ale tak jak przy podłogach, tylko na jakąś część powierzchni.

Wybór maty zależy od naszych własnych upodobań. Przede wszystkim musimy wybrać kolor i odpowiedni rozmiar maty. I to tyle.

Warto zainwestować te kilkanaście złoty, aby zaoszczędzić sobie kupna nowego biurka czy lakierowania lub podłogi. Jest to gadżet tani, który łatwo się czyści i będzie przydatny na wszystkich powierzchniach, o które się boimy.

Marcelina@mastermedia.info.pl

apartamenty w Szczawnicy ortodoncja katowice