HomeDom i WnętrzeMaterac idealny dla pary

Materac idealny dla pary

Materac idealny dla pary

Kupno wygodnego materaca, który zapewni nam spokojny i zdrowy sen nie jest łatwe. Zadanie komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy musimy znaleźć materac, który spełni oczekiwania dwóch osób. Czy spanie w jednym łóżku z partnerem musi oznaczać kompromisy i rezygnację z wysokiego komfortu? Niekoniecznie! Sprawdź nasze rady i znajdź idealny, podwójny materac!

Jeden czy dwa?

Znaczna część osób śpiących na podwójnym łóżku rezygnuje z jednego, dużego materaca na rzecz dwóch mniejszych modeli. Takie rozwiązanie sprawdzi się wtedy, kiedy partnerzy znacząco różnią się od siebie pod kątem anatomicznym (osoby o niskiej wadze powinny wybierać bardziej miękkie materace, natomiast osoby cięższe – modele bardziej twarde). Wielkim minusem tego rozwiązania jest przerwa, która powstaje między materacami. Jeśli różnica wagowa partnerów nie jest bardzo wyraźna oraz oboje użytkownicy mają podobne preferencje co do twardości łóżka, lepiej postawić na duży, wspólny materac.

Wygoda przede wszystkim

Nerwowe przewracanie się z boku na bok osoby śpiącej obok może zakłócać nasz sen. Aby zapobiec takiej sytuacji, podwójne łóżka należy uzupełnić o materac nieprzenoszący drgań. W dobrych sklepach z wyposażeniem sypialni (na przykład w sklepie studiomaterace.pl) znajdziemy wiele komfortowych materacy o strukturze tłumiącej wszelkie ruchy. Dla par szczególnie polecane są nowoczesne materace kieszeniowe. W tego typu materacach sprężyny umieszczone są w małych kieszonkach, które pracują niezależnie od siebie i nie wydają żadnych dźwięków.
Uwagę warto zwrócić również na modele wykonane z pianki termoelastycznej. Nowoczesna, miękka pianka reaguje nie tylko na nacisk, ale również ciepło ludzkiego ciała. Elastyczny materiał harmonijnie dopasowuje się do wszystkich krzywizn, zapewniając najwyższy komfort.

Marcelina@mastermedia.info.pl

apartamenty w Szczawnicy producent torebek papierowych