HomeDom i WnętrzeKuchnie w kształcie litery L

Kuchnie w kształcie litery L

Kuchnie w kształcie litery L

Kuchnia w kształcie litery L to bardzo ciekawe rozwiązanie, które jest wykorzystywanie szczególnie chętnie, gdy nasza kuchnia jest małych rozmiarów. Taki kształt pozwala na pozyskanie cennego miejsca roboczego i przestrzeni użytkowej, w której będziemy mogli np. spożywać posiłki. W dalszej części tekstu przedstawiamy odpowiedź na pytanie, czym jest kuchnia w kształcie litery L oraz kiedy warto ją zastosować.

 

Czym są kuchnie w kształcie litery L?

Kuchnie w kształcie litery L to kuchnie, w których dwie z czterech ścian — krótka i dłuższa są zastawione szafkami i blatem a pozostałe dwie ściany pozostają wolne od nich. Rozwiązanie takie jest dobrym kompromisem między przestrzenią roboczą a użytkową. Dzięki takiemu zestawieniu możemy umieścić w ciągu zarówno blat, jak i piekarniki, zmywarki czy lodówki. Litera L, choć w porównaniu do litery U czy G oferuje najmniej miejsca roboczego, lecz ma go na tyle dużo, że komfortowo możemy korzystać z kuchni.

 

Kiedy warto je stosować?

Kształt kuchni w postaci litery L bardzo chętnie jest wykorzystywany w małych kuchniach. Dzięki temu mamy miejsce na wstawienie stołu oraz komfortowe poruszanie się po niej. Warto w tym wypadku wykorzystać miejsce i zabudować ją jak najwyżej — np. stosując dodatkowe półki. Dzięki nim na niższych poziomach będziemy mieli więcej miejsca na blaty czy sprzęty. Takie rozwiązanie jest również trafne w dużych kuchniach lub tych wychodzących na salon. Dzięki temu możemy uzyskać wiele miejsca na duży stół, lub przy otwartym pomieszczeniu stworzyć z wolnej przestrzeni jeszcze odrobinę salonu.

 

 

Marcelina@mastermedia.info.pl