HomeDom i WnętrzeKuchnia loftowa

Kuchnia loftowa

Kuchnia loftowa

Styl loftowy narodził się z inspiracji wielkimi pofabrycznymi halami, które miały w sobie coś klimatycznego i ciekawego, a przede wszystkim były przestrzenne. Z tego względu zaczęły być zasiedlane i adaptowane na mieszkania. Obecnie niekoniecznie cały do musi być w tym stylu, a na przykład jedynie kuchnia.

Kuchnie na zamówienie Warszawa- czym charakteryzuje się styl loftowy?

Przede wszystkim kojarzy się on z surową cegłą, metalowymi lub drucianymi detalami, podniszczony drewnem czy też dość ciemną kolorystyką przemysłową. W jaki sposób można go przenieść do kuchni? Już sama kuchnia na zamówienie z Warszawy czyli zabudowa może nawiązywać do tego klimatu na przykład dzięki drewnianym, ciemnym blatom i frontom imitującym metal czy też inne połyskliwe tworzywo. Takie nietypowe kuchnie można zamówić najczęściej z płyty meblowej.

Producenci płyt mają bowiem do wyboru również fronty nieco szalone, nietypowe i przyciągające spojrzenie. Do stylu loftowego pasują także meble czerwone czy białe postarzane.

Elementy stanowiące o stylistyce całej kuchni

Muszą być to detale, które od razu będą przywodzić skojarzenia z pomieszczeniami pofabrycznymi, na przykład pomiędzy szafki kuchenne można wpasować cegłę, nie koniecznie prawdziwą. Mogą być to płytki będące wierną jej imitacją. Oczywiście trzeba je odpowiednio zaimpregnować. Podobnie jest z betonem architektonicznym. Warto postawić na lampy na surowych kablach i oświetlenie w metalowych oprawach.

Inne metalowe elementy, które można wykorzystać w takiej kuchni to stylizowany wieszak na kubki, koszyk na pieczywo czy pojemniki na przyprawy. Czajnik i ekspres do kawy także dobrze dopasują się do prywatnego loftu, jeżeli zostaną wykonane na przykład z czarnego metalu.

Kuchnie na zamówienie Warszawa- jak dodać przytulności loftowi?

Niektórzy mogą mieć wrażenie, że kuchnia loftowa nie może być przytulna, w końcu jej istotą jest pewien rodzaj „chłodu”. Jest to jednak nie do końca prawda. Wystarczy na przykład wykorzystać białe kuchnie na zamówienie z Warszawy zamiast mebli ciemnych.

Przytulności dodają także kwiaty i dużo światła. Warto pomyśleć o takich dodatkach jak doniczki z ziołami, poduszki na krzesła czy chodniczek. Trzeba pamiętać, że przecież trendy wnętrzarskie są tak naprawdę jedynie inspiracją i mogą być traktowane nie całkiem serio. Dopiero wtedy dom czy poszczególne pomieszczenia, takie jak kuchnia zyskują duszę i chce się w nich przebywać. Na przykład drewniany stół jest zarówno loftowy jak i przytulny ponieważ kojarzy się z ciepłem domowego ogniska.

Więcej informacji: Kuchnie na zamówienie Warszawa – http://bbmeble.pl

Marcelina@mastermedia.info.pl