HomeBiznesKonfekcjonowanie a copacking

Konfekcjonowanie a copacking

Konfekcjonowanie a copacking

Copacking to pojęcie, za którym kryją się między innymi usługi pakowania, przepakowywania oraz wymiany opakowań. Są one coraz bardziej popularne wśród różnego rodzaju przedsiębiorstw. Najczęściej również pakowanie towarów zleca się firmom zewnętrznym, które posiadają odpowiednich, doświadczonych pracowników w tym zakresie.

Czym jest copacking?

Co packing to kompleksowe usługi pakowania produktów, a jednocześnie jedna z najważniejszych form promocji. Z tego typu usług korzystają między innymi firmy kosmetyczne, spożywcze, odzieżowe, a nawet farmaceutyczne. Przedsiębiorstwa, które zajmują takimi usługami, przyjmują towar bez jakichkolwiek opakowań lub też w opakowaniach neutralnych, zbiorczych. Następnie mają za zadanie przepakowywać produkty do opakowań jednostkowych, bądź też wymieniać zniszczone na nowe.

Czym jest konfekcjonowanie towaru?

Konfekcjonowanie towaru to z kolei czynności, takie jak posortowanie, zestawiania, zapakowania oraz oznaczanie towarów zgodnie z wymogami klientów. Można śmiało powiedzieć, iż jest to ostatni etap pakowania produktu. Kolejnym jest wysłanie go do klienta.

Konfekcjonowanie obejmuje również znakowanie etykietami oraz uzupełnianie towarów o materiały promocyjne lub próbki.

Różnice pomiędzy copackingiem a konfekcjonowaniem towarów

Podstawową różnicą pomiędzy usługami copackingu, a konfekcjonowaniem jest to, że pierwsze pojęcie jest znacznie szersze. W ramach tego typu usługi wykonuje się także konfekcjonowanie właśnie oraz inne usługi dodatkowe. Mowa między innymi o tworzeniu zestawów promocyjnych, foliowania paczek i tym podobne.

Oferta copackingu

Co packing, czyli inaczej pakowanie towarów, to usługa, która w ostatnich latach mocno zyskała na swojej popularności. Nie powinno więc nikogo dziwić, że powstają również coraz to nowsze firmy oferujące takie zadania.

Niejednokrotnie bowiem przedsiębiorstwa decydują się na zlecenie tych usług firmom zewnętrznym. Umożliwia to między innymi oszczędność czasu oraz kosztów. Zwrócenie się o pomoc do firm zewnętrznych sprawia, że marki nie muszą martwić się o zatrudnienie oraz szkolenie nowych pracowników, a nawet zakup całego zaplecza maszynowego.

Usługi co packingu posiadają zatem wiele zalet, z których warto skorzystać. Zlecenie konkretnej usługi sprawia, że przedsiębiorstwo nie musi martwić się o nic.

Marcelina@mastermedia.info.pl

http://hamam-project.org/nowoczesne-lezaki-na-taras/ https://hanza.edu.pl/typowanie-meczy/ zobacvz wiecej