HomeDom i WnętrzeKanapa w ogrodzie – wygoda czy problem?

Kanapa w ogrodzie – wygoda czy problem?

Kanapa w ogrodzie – wygoda czy problem?

Nowocześni producenci mebli ogrodowych proponują coraz to ciekawsze rozwiązania do zewnętrznych przestrzeni. Ogrody i tarasy nie są już tylko otoczeniem domu, ale jego wizytówką. Wyposażenie outdoorowe dorównuje estetyką i wygodą meblom, które do tej pory były domeną salonów – ciekawym fotelom, rozłożystym kanapom czy całym kompletom wypoczynkowym. Czy takie umeblowanie zda egzamin na świeżym powietrzu, gdzie nieustannie narażone jest na działanie czynników pogodowych? Sprawdź!

Designerska alternatywa dla stołu i krzeseł

Ogród jest miejscem, gdzie uciekamy od miejskiego zgiełku i wszechobecnej techniki. Odcinając się od hałasu, dzwonków, telewizji i monitorów możemy odetchnąć, odpocząć i w pełni się zrelaksować. Wyposażenie zewnętrznych przyległości domu w komfortowe meble ogrodowe jest kluczowe, aby spełniały one swoją funkcję. Oprócz standardu, jakim niewątpliwie są zestawy krzeseł i stoły, sklepy meblowe oferują niebanalne modele kanap i sof. Miękka, duża kanapa zapewni wszystkim domownikom komfort i odpoczynek, jakiego nie zagwarantuje nawet najwygodniejszy i najdroższy fotel. Wśród ogromu dostępnych opcji, możemy wybrać kanapę zaprojektowaną w niemal każdej stylistyce – nowoczesną i minimalistyczną, klasyczną lub rattanową w kolonialnym stylu. Ciekawą propozycją są zestawy modułowe, które możemy przekształcać i dostosowywać do chwilowych potrzeb.

Wytrzymałość przede wszystkim

Wbrew obawom, kanapa do ogrodu może być funkcjonalna i praktyczna. Kluczowym czynnikiem, wpływającym na jakość mebli jest materiał, z którego są wykonane. Wybierając materiały odporne na działanie czynników zewnętrznych (na przykład aluminium czy technorattan) możemy mieć pewność, że konstrukcja ulubionej sofy zachowa idealny wygląd przez lata. Poduszki i siedziska sof dobrych marek pokryte są nieprzepuszczalnymi materiałami, do których nie wsiąkają zanieczyszczenia i wilgoć. Jeśli mimo wszystko wolimy wybrać dodatkowe zabezpieczenia, warto zaopatrzyć się w niedrogi, wygodny w użyciu pokrowiec.

Marcelina@mastermedia.info.pl

http://balltraps.com http://texturekick.com.pl http://dicetheatreonice.org/technorattanowy-naroznik-tarasowy/