HomeCiekaweJazda konna – totalne uwolnienie

Jazda konna – totalne uwolnienie

Jazda konna – totalne uwolnienie

Wystarczy spojrzeć na malarskie przedstawienia koni, żeby zrozumieć, jak bardzo wyjątkowe są to zwierzęta i jak niezwykłe doznania niesie ze sobą jazda konna. Poczujemy to jeszcze mocniej, kiedy zdecydujemy się doświadczyć tej przyjemności osobiście. Początki mogą być trudne. Nauka, nauka i jeszcze raz nauka. Powtarzane wiele razy ćwiczenia i pobolewające różne partie ciała. Ale potem – wydarzy się to, na co czekaliśmy od dawna – totalne uwolnienie.

Początki jazdy konnej

Na początku, oprócz ćwiczeń na padoku, poznajemy elementarne sprawy, które w świecie stadniny są codziennością. Dowiadujemy się, jak nakładać czaprak dla konia, jak czyścić zwierzę, jak dbać o nie w różnych sytuacjach. Poznamy takie akcesoria, jak: derka dla konia, nauszniki, ochraniacze na nogi i ogon. Nauczymy się ich używać, co często nie jest takie proste, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka.

Coś dla pasjonatów pięknych rzeczy

Dla wielu właścicieli pasjonatów jazdy konnej to, jak wyglądają w stajni i oni, i ich wierzchowce jest również istotne. Dla pasjonatów pięknych akcesoriów do jazdy konnej tworzone są dopasowane kolorystycznie kolekcje. Warta uwagi jest chociażby najnowsza kolekcja Eskadron Platinum 2017 oraz jej poprzednik Eskadron Heritage.

Zapominane i skrywane emocje

Kiedy już nasze umiejętności jeździecki wzrosną na tyle, że będziemy mogli wyruszyć na samotną przejażdżkę, wówczas odkryjemy, że jazdy konnej nie sposób porównać z niczym innym. Doświadczymy tego, co tak trudno znaleźć w dzisiejszym świecie – cudownej wolności.
Powrócą do nas głęboko skrywane emocje. Przypomną się dawne uczucia. Zrozumiemy, co jest naprawdę ważne, galopując przez łąki. A może zaprosimy na przejażdkę osobę, z którą rozmijamy się na co dzień, a która jest dla nas ważna. Jazda konna łączy ludzi.

Jazda konna to współczesna terapia

Wszyscy znają hipoterapię, czyli rehabilitacyjny wymiar jazdy konnej. Nie tylko w ten sposób sprzyja ona dbaniu o zdrowie. Także dla człowieka, który nie zmaga się z większymi chorobami, stanie się ona formą terapii. Odstresuje i wzmocni psychikę. Zadziała cuda. Jazda konna wpływa korzystnie na ciało i na umysł, który na co dzień domaga się wyciszenia i uwolnienia od negatywnych emocji.

Marcelina@mastermedia.info.pl

http://marriagematterstokids.org/wykorzystaj-facebook-szkolenia-ktore-pozwola-firmie-rozwinac-skrzydla/ https://hanza.edu.pl/jak-sprawic-aby-nasz-sklep-byl-widoczny-dla-kupujacych-w-sieci/ https://piszemydlaciebie.pl