HomeDom i WnętrzeJakie powinny być meble dla nastolatków?

Jakie powinny być meble dla nastolatków?

Jakie powinny być meble dla nastolatków?

Pokój każdego nastolatka łączy w sobie wiele funkcji – miejsca nauki, sypialni oraz kącika relaksu i rozrywki. Aby stworzyć swojemu dziecku optymalne warunki do wszystkich aktywności, konieczne jest zadbanie o odpowiednie wyposażenie. Jakie meble powinny obowiązkowo znaleźć się w pokoju dorastającej córki lub syna?

Modułowe meble dla nastolatków

Skompletowanie zabudowy do pokoju młodzieżowego znacznie ułatwiają nam producenci, którzy oferują gotowe komplety. W dobrych sklepach znajdziesz ciekawe komplety modułowe składające się z wielu komponentów, dzięki czemu bez problemu skompletujesz zestaw dopasowany do oczekiwań i warunków przestrzennych. Pamiętaj o tym, że meble dla nastolatków powinny być praktyczne. Zadbaj o to, aby meble wykonane były z solidnych materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania.

Szafa

Każdy rodzic wie, jak trudno o idealny porządek w pokoju beztroskiego nastolatka. Twoim sprzymierzeńcem w walce o ład wśród ubrań, dodatków i rzeczy osobistych będzie pojemna szafa. Niektóre marki dają możliwość samodzielnego zaprojektowania wnętrza mebla, co okazuje się niezwykle praktycznym rozwiązaniem.

Łóżko

Sen odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę. Aby dziecko codziennie budziło się wypoczęte i gotowe na sprostanie wszystkim wyzwaniom, jakie czekają na nie w ciągu dnia, zainwestuj w łóżko z mocnym stelażem i dobrym materacem. Wbrew powszechnym opiniom, materac nie może być zbyt twardy, ale dobrany do indywidualnej budowy anatomicznej użytkownika w taki sposób, aby stabilnie podpierać kręgosłup na całej długości. Ponadto, dobrym pomysłem jest zastąpienie klasycznego stelaża modelem o regulowanej wysokości. Prosty mechanizm sprawia, że łóżko zapewnia wygodę nie tylko podczas nocnego wypoczynku, ale również seansu z filmem czy popołudniowej lektury.

Biurko

W pokoju ucznia nie może zabraknąć biurka. Aby kilkugodzinna nauka do sprawdzianów nie obciążała pleców i nie powodowała bólów mięśniowych, wybierz model z szerokim blatem (zakłada się, że optymalna szerokość blatu powinna wynosić około 120 cm) o dużej powierzchni roboczej, która pozwoli wygodnie korzystać z zeszytów, książek, pomocy naukowych oraz komputera. W parze z biurkiem idzie krzesło biurowe o regulowanej wysokości i z odchylanym oparciem.

Marcelina@mastermedia.info.pl

http://marriagematterstokids.org/wykorzystaj-facebook-szkolenia-ktore-pozwola-firmie-rozwinac-skrzydla/ http://saw-iso.pl http://baoqieateri.com/nasza-marka-w-social-mediach/