HomeCiekaweJaki lakier do felg wybrać?

Jaki lakier do felg wybrać?

Jaki lakier do felg wybrać?

Felga może być określona jako metalowa obręcz, na którą nakładana jest opona samochodowa. Ma ona za zadanie wentylować elementy układu hamulcowego takie jak tarcze, przewody hamulcowe czy zaciski.
Są one najczęściej wykonane z aluminium lub stali.

Felgi samochodowe wraz z biegiem czasu mogą ulec niedużym otarciom, zarysowaniom czy uszkodzeniom. Jednym z najlepszych sposobów na walkę z tymi niedoskonałościami jest lakier do felg. Pozwala on stosunkowo łatwo pozbyć się wszelkich zarysowań.
Należy jednak być ostrożnym podczas zakupu lakieru do felg. Musi być on odpowiedniej jakości, jednocześnie dopasowany kolorystycznie do felgi. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lakierów. Wybór odpowiedniego powinien być uzależniony od rodzajów felg oraz po części własnych preferencji.

Felgi aluminiowe

Posiadając felgi aluminiowe należy wybierać lakier do owego rodzaju felg. Jest on przede wszystkim bardzo bezpieczny dla powierzchni. Możliwa jest zmiana koloru bądź też podkreślenie aktualnej barwy felgi.
Ogromną zaletą jest także utwardzanie powłoki zewnętrznej co dodatkowo zabezpiecza felgę przed uszkodzeniami, idealnie ją konserwując.

Felgi stalowe

Kupując lakier do felg stalowych priorytetem powinno być ich uodpornienie przede wszystkim na wilgoć, która wiąże się z wystąpieniem korozji. To także świetny sposób na przeprowadzenie odrdzewiania.

Lakier do felg akrylowy

Decydując się na lakier do felg, należy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych aspektów. Przede wszystkim lakier akrylowy jest wytwarzany na bazie wody. Gwarantuje to, że będzie on bardzo szybko schnąć, co jest bardzo dużą zaletą tego produktu.
To także idealne zabezpieczenie na niesprzyjające warunki pogodowe- lakier gwarantuje odporność na wilgoć oraz promieniowanie ultrafioletowe. Jego uniwersalność sprawia, że może zostać on wykorzystany do każdego rodzaju felg.

Spray

Kupując lakier do felg, warto jest rozważyć opcję kupna sprayu. Jest on przede wszystkim łatwy w użyciu, jednocześnie zapewniając równomierne malowanie całej powierzchni. Korzystając ze sprayu należy również pamiętać by używać go w pomieszczeniach zamkniętych. Samo użytkowanie go w trudnych warunkach pogodowych może znacznie utrudnić aplikację na felgach.
Jest to także najtańsza opcja. Cena za lakier w sprayu wynosi około 15 zł za pół litra. Jest to cena nieco niższa niż w przypadku klasycznych lakierów.

Marcelina@mastermedia.info.pl

apartamenty w Szczawnicy torby z nadrukiem