HomeDom i WnętrzeJak wykorzystać nowoczesne pergole tarasowe?

Jak wykorzystać nowoczesne pergole tarasowe?

Jak wykorzystać nowoczesne pergole tarasowe?

Taras to przestrzeń niezwykle funkcjonalna. W okresie od wiosny do wczesnej jesieni może być on wykorzystywany jako miejsce odpoczynku, przestrzeń do spotkań w gronie znajomych, taras posłuży także jako letnia jadalnia i miejsce podawania posiłków naszym bliskim. Taras może stać się również idealnym miejscem do pracy, jeśli wykonujemy ją zdalnie, przy komputerze. A do tego wszystkiego wystarczą jedynie odpowiednie meble i dodatki!

Zadaszenie tarasu, ochrona przed słońcem

Do niedawna jedyną opcją zdobycia niewielkiej ilości cienia na tarasie było wykorzystywanie parasoli ogrodowych. Były one nie tylko ciężkie, ale również niefunkcjonalne – dawały skrawek cienia, jednocześnie wymuszając ich stałe przesuwanie, aby ten faktycznie padał tam, gdzie chcemy. Dzisiaj wybór jest znacznie szerszy – interesującym produktem dla osób pragnących wysokiego komfortu na tarasie są nowoczesne pergole tarasowe. Taka konstrukcja nie tylko skutecznie ochroni nas przed słońcem czy deszczem, ale również wpłynie pozytywnie na estetykę tarasu.

Dlaczego właśnie tarasola?

Nowoczesne pergole, w przeciwieństwie do klasycznych parasoli ogrodowych, mogą dać nam cień na obszarze, który sami wybierzemy. Zdecydowana większość posiadaczy tarasów decyduje się zacienienie całego miejsca wypoczynkowego. Zaletą pergoli jest jednak to, że kiedy tylko chcemy jej dach możemy zwinąć lub też zmienić jego ułożenie, przez co słońce będzie wpadać pod tarasolę.

Jak skonstruowane są pergole?

Pergola wznoszona jest przy pomocy aluminiowych profili malowanych proszkowo – to zabezpiecza te elementy przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Kolor konstrukcji wybiera sam klient – ma do dyspozycji ponad 200 klasycznych barw i kolory drewnopodobne. Dachy tarasoli tworzone są z tkanin poliestrowych lub też aluminiowych lameli.

Marcelina@mastermedia.info.pl

opakowania ekologiczne gabinet dentystyczny Kraków