HomeCiekaweJak elegancko zapakować prezent?

Jak elegancko zapakować prezent?

Jak elegancko zapakować prezent?

Pakowanie prezentów to problem, który często pragniemy ominąć. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy wiele możliwości związanych z eleganckim zapakowaniem podarunku, bez względu na okazję. Jaką metodę wybrać? Przedstawiamy sposoby i możliwości!

Pakowanie samodzielne

Samodzielne zapakowanie prezentu będzie wiązało się z koniecznością poświęcenia nieco większej ilości czasu oraz skompletowaniu niezbędnych przyborów plastycznych, dodatków. Na szczęście nie potrzebujemy wielkich umiejętności artystycznych, a inspiracji na opakowanie prezentu znajdziemy przede wszystkim w sieci! Jakie przedmioty będą nam potrzebne? Przede wszystkim różnokolorowe papiery ozdobne, ale również fizelina, wstążki, nalepki, klej na gorąco. Istotne są także dodatki – mogą być to suszone rośliny, liście, laski wanilii czy cynamonu, gwiazdki anyżu, kępki mchów, zasuszone kwiaty, koraliki, paciorki, kolorowe sznurki – co tylko przyjdzie nam do głowy. Ważna jest kompozycja – zadbajmy o to, aby była spójna kolorystycznie. Tworząc stroik z posiadanych drobiazgów musimy również dopilnować, aby klej na gorąco miał czas na to, aby ostygnąć.
Samodzielnie pakowanie nie musi być trudne, istotne jest jednak, aby nie robić tego na ostatnią chwilę i mieć czas nad zaplanowaniem ozdób.

A może elegancka torebka?

Znacznie łatwiejszym sposobem na zapakowanie książki czy butelki wina jest wykorzystanie gotowych torebek ozdobnych. Znajdziemy je w sklepach wielobranżowych, papierniczych, w kwiaciarniach lub też wprost u producentów. Torebki mogą być o jednolitym kolorze,a le być też ozdabiane różnorodnymi postaciami, wzorami, ornamentami, również związanymi z konkretnymi świętami czy uroczystościami. Jedną z ciekawszych ofert posiada marka Induplo. W przypadku toreb ozdobnych Induplo możemy liczyć na wysoką jakość oraz olbrzymi wybór wzorów.

Marcelina@mastermedia.info.pl