HomeDom i WnętrzeJak dbać o meble tarasowe z technorattanu?

Jak dbać o meble tarasowe z technorattanu?

Jak dbać o meble tarasowe z technorattanu?

Przyglądając się nowoczesnym, zewnętrznym aranżacjom, nie sposób nie zauważyć, co jest punktem wspólnym większości z nich – meble z technorattanu! Wyplatane krzesła, kanapy, huśtawki i stoliki zdominowały prywatne ogrody i przestrzenie publiczne, pozostawiając konkurentów daleko w tyle. Jak sprawić, żeby technorattanowe umeblowanie zachowało swoją nieskazitelną strukturę pomimo upływu czasu?

Meble tarasowe, którym nie straszny deszcz i mrozy

Działanie deszczu, śniegu, promieniowania UV oraz skrajnych temperatur może negatywnie odbić się na strukturze mebli z tworzywa sztucznego czy drewna. Kupując meble tarasowe wykonane z technorattanu, nie musisz przejmować się pogodą. Zwarta, nieprzepuszczalna plecionka nie absorbuje wody ani zanieczyszczeń, dzięki czemu wyczyszczenie mebli nie jest żadnym problemem. Aby usunąć ewentualne zabrudzenia i kurz, wystarczy przetrzeć powierzchnię ściereczką nasączoną w delikatnym płynie. Ponadto, przydatne mogą okazać się specjalistyczne środki do czyszczenia syntetycznego rattanu. Zapomnij o czasochłonnej impregnacji, malowaniu czy sezonowym odświeżaniu zestawu! Wszelkie zabiegi konserwacyjne są tutaj zupełnie zbędne.

Maksimum pewności

Przechowywanie mebli ogrodowych poza sezonem letnim może być niemałym kłopotem. Wymieniając stary zestaw mebli na nowy komplet technorattanowy, raz na zawsze pozbawiasz się corocznego kłopotu związanego z koniecznością wygospodarowania miejsca w ciasnej piwnicy czy garażu. Na stronie oltre.pl znajdziesz meble, które mogą bezpiecznie przezimować na zewnątrz. Zestaw warto uzupełnić o praktyczne pokrowce,  które będą dodatkową osłoną przed mokrymi liśćmi spadającymi z drzew czy śniegiem.
 
 

Marcelina@mastermedia.info.pl

http://flyingmidshipmen.org/jak-radzic-sobie-w-sieci-lepiej/ http://zen-satori.org/rozne-formy-ubezpieczenia-dla-kierowcow/ http://pimpmipad.pl/typy-sportowe/