HomeCiekaweJak czuć się dobrze w sukni ślubnej?

Jak czuć się dobrze w sukni ślubnej?

Jak czuć się dobrze w sukni ślubnej?

Wybór właściwej sukni ślubnej to ogromne wyzwanie. Chodzi o to by zachwycić Pana Młodego i gości. Panna Młoda musi czuć się dobrze i pewnie siebie. Jak to zrobić?

Ubranie, nie przebranie

Suknie ślubne mają ubierać, a nie przebierać. Suknia musi ukrywać mankamenty sylwetki oraz podkreślać jej plusy. Nie może być zbyt teatralna i ozdobna. Zbyt wiele błyskotek sprawia, że Panna Młoda czuje się jak bombka, a nie jak atrakcyjna kobieta w najszczęśliwszym dniu życia. Suknia ślubna powinna być wygodna. Powinna umożliwiać swobodne poruszanie – taniec, siadanie, wsiadanie do samochodu, czy korzystanie z toalety. To krępujące, jeżeli ciągle trzeba prosić o pomoc przy zwyczajnych czynnościach. Lepiej wybrać, skromniejszą suknię, ale czuć się w niej dobrze.

Profesjonaliści

Salon sukien ślubnych to najlepsze miejsce na zakup takiej kreacji. W salonie zatrudnieni są konsultanci, którzy wiedzą, co jest modne. Mają też spore doświadczenie, które pozwala im na zaproponowanie najlepszych rozwiązań dla danej sylwetki. Salon sukien ślubnych jest też jedynym miejscem, w którym suknię można przymierzyć przed zakupem. Można też mieć 100% pewność, że dostarczona kreacja będzie taka sama, jak ta przymierzana. W pracowniach krawieckich, niestety nie można jej mieć. Zakupy online, to rosyjska ruletka. Zdjęcia modelki, rzadko kiedy mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Zakup może okazać się wielkim rozczarowaniem.

Daj sobie czas

Suknie ślubne nie zalegają na sklepowych półkach. Należy je zamówić wcześniej. Żeby nie dokonywać zakupów pod presją czasu, najlepiej jest rozpocząć poszukiwania sukni na minimum trzy miesiące przed wyznaczoną datą ślubu. Realizacje najbardziej popularnych modeli sukni, mogą trwać nawet więcej niż kwartał. Warto też zostawić sobie trochę czasu na ewentualne poprawki krawieckie. Najlepiej jest robić je na spokojnie. Jeżeli suknię ślubną odbiera się na dzień przed weselem, to właściwie nie ma szans na jakiekolwiek zmiany.Mało czasu na wybór, oznacza też podejmowanie pochopnych decyzji. W profesjonalnym salonie sukni ślubnych można liczyć na profesjonalne doradztwo, ale nawet to jest za mało by wybrać suknię w kwadrans.

Otwarty umysł

Udając się do salonu, najprawdopodobniej masz już jakieś wyobrażenie tego, jak chcesz wyglądać. Nie należy się go kurczowo trzymać. Rzeczywistość rzadko, kiedy pokrywa się z wyobraźnią. Z tego powodu, należy mieć otwarty umysł i szukać tego, co wygląda dobrze i w czym czujesz się wspaniale. Kieruj się intuicją i podpowiedziami osób, które ci doradzają.

Marcelina@mastermedia.info.pl

apartamenty w Szczawnicy ortodoncja katowice