HomeZdrowie i UrodaGładka twarz bez zmarszczek – to możliwe!

Gładka twarz bez zmarszczek – to możliwe!

Gładka twarz bez zmarszczek – to możliwe!

Każdy z nas z biegiem czasu zauważa na swojej twarzy coraz więcej bruzd. Niestety, nawet najlepsze kremy, maseczki i regularne wizyty w salonie kosmetycznym nie są w stanie zatrzymać nieubłaganie upływającego czasu. Nadzieję na widoczną i długotrwałą poprawę kondycji cery i napięcia skóry daje nowoczesna medycyna estetyczna.

 

Przyczyny powstawania zmarszczek

Powstawanie zmarszczek i zwiotczenie skóry są następstwami naturalnych procesów starzenia. Wraz z wiekiem ilość drogocennych substancji (kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego) odpowiadających za napięcie skóry maleje. Ubywa również związków i witamin, które mogłyby pobudzać ich produkcję. Naszej cerze nie pomagają również czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, stres, palenie papierosów. Na ilość i głębokość zmarszczek wpływa też mimika, geny, ilość tkanki tłuszczowej oraz rodzaj cery (osoby z przesuszającą się skórą szybciej zauważą u siebie nieestetyczne zmiany).

 

S.O.S. dla skóry

Wszystkim tym, którzy nie chcą bezczynnie patrzeć, jak ich twarz zmienia się nie do poznania, z ratunkiem przychodzi medycyna estetyczna. W Polsce działa coraz więcej nowoczesnych gabinetów, gdzie możemy szybko, bezboleśnie i skutecznie wygładzić zmarszczki. Najpopularniejszą metodą usuwania zmarszczek jest iniekcyjna aplikacja w wybrane partie twarzy wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego – naturalnej substancji występującej w skórze, stawach i gałkach ocznych. Ze zmarszczkami mimicznymi możemy rozprawić się przy pomocy botoksu. Co ważne, zabiegi są nieinwazyjne i nie wiążą się ze skutkami ubocznymi, które utrudniałyby normalne funkcjonowanie. Więcej praktycznych informacji na temat innowacyjnej medycyny estetycznej znajdziesz na stronie filine.pl.

 

Marcelina@mastermedia.info.pl

torby ekologiczne ortodoncja katowice