HomeTurystykaGdzie się wybrać na wakacje?

Gdzie się wybrać na wakacje?

Gdzie się wybrać na wakacje?

Nie wiesz, gdzie się wybrać na wakacje, a chcesz przeżyć coś naprawdę niezwykłego? Dominikana to wspaniała propozycja dla osób ceniących różnorodne atrakcje i rozrywki. Każdy znajdzie w tym rajskim zakątku coś dla siebie, co każe mu tu wracać wielokrotnie.
 

Pięknie jak w raju

Widoki jak z kartki pocztowej. Romantyczne i egzotyczne. Niepowtarzalna roślinność i równie barwna fauna. Doskonałe plaże, malownicze wodospady, delfiny i wieloryby, które można podziwiać o wschodzie słońca w zatoce Samana.
 

Raj z lotu ptaka

Można podziwiać rajską Dominikanę z lotu ptaka, kiedy zdecydujemy się na lot widokowy helikopterem. Przeżycia, których doświadczymy podczas takiej wycieczki, okażą się nieporównywalne z niczym innym. Po prostu zachwyt sam w sobie!
 

Wodospady marzeń

Szybko przekonamy się, że atrakcje turystyczne Dominikany nie mają wręcz końca. Z pewnością przekona nas o tym piękny wodospad El Limón. Poczujemy się jak w raju albo we śnie, w którym wszystko jest niesamowite. Park narodowy Los Haitises to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia dla miłośników przyrody w jej najpiękniejszej odsłonie. Popłyniemy łodzią przez kanały, wijące się wśród metrowej wysokości napowietrznych korzeni mangrowców. Zobaczymy na własne oczy egzotyczne rośliny i zwierzęta. Papugi, pelikany i ibisy pojawią się na wyciągnięcie ręki.
 

A do tego ciekawe opowieści

Do tego wszystkiego Dominikana okaże się miejscem pełnym intrygujących historii. Przekonamy się o tym, zwłaszcza gdy trafimy do Santo Domingo i będziemy je zwiedzać śladami Krzysztofa Kolumba. Z pewnością warto zobaczyć tutaj: muzeum kolonialne Museo de las Casas Reales, dom syna Krzysztofa Kolumba Alcázar de Colón. Latarnia Kolumba Faro a Colón może być także ciekawostką wartą obejrzenia.

Marcelina@mastermedia.info.pl